AltcoinAnaliz

Bu Kripto Değer Bitcoin’i Bile Solladı: YFI Coin!

DeFi ürünlerindeki müthiş yükseliş sürüyor!

Dün gece 38.682 dolarlık zirve seviyeyi görerek Bitcoin fiyatını 3’e katlayan DeFi token YFI, spekülatif varlıklar arasındaki en ünlü isimler arasında yer alıyor.

CoinMarketCap’e göre son 1 günlük veriler bazında %66 artış gösteren söz konusu tokenın işlem hacminde de rekor yükselişler yaşandı. Geçen haftanın son günün itibarı ile 68 milyon dolar olan işlem hacmi an itibarı ile 879 milyon dolara ulaşmış durumda.

YFI’nın bu rekor yükselişine katılan YFI’nin yan ürünü olan YFII de söz konusu yükselişe katılarak 5 kattan fazla değer kazandı ve 5.075 dolara çıktı.

Nasıl Bu Kadar Yükseldiler?

YFI’nin de YFII’nin de bu denli yükselmesini sağlayan şüphesiz sınırlı sayıdaki arzları. YFI’nin toplam arzı 30.000, YFII’ninki ise 38.750.

Mevcut değeri ile lider kripto para birimi Bitcoin’i bile geride bırakan YFI, kaba bir hesapla birim fiyat olarak 2,63 BTC’ye karşılık geliyor. Bu son yükselişiyle ATH (tüm zamanların en yüksek seviyesi) görmeye yakın olan YFI, CoinMarketCap’te 25. sırada yer alıyor. YFI, DeFi tokenleri yüksek hacme sahip olan token olma özelliğini de elinde bulunduruyor.

*Bu gibi ciddi yükseliş yaşamış coinlerdeki volatilite son derece fazla olduğu için zarar etme ihtimali çok yüksektir. Bu sebeple böyle coinlerde yatırım yaparken çok dikkatli olmak gerekiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu