Kripto HaberleriAltcoinBu Kripto Para Borsasının Ofisleri, Bir Altcoin Fiyatında Manipülasyon Yaptığı İddiasıyla Basıldı!

Bu Kripto Para Borsasının Ofisleri, Bir Altcoin Fiyatında Manipülasyon Yaptığı İddiasıyla Basıldı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Güney Kore yerel gazetesi Yonhap’ın haberine göre, kripto para borsası Bithumb’ın ofisleri, bu borsada listelenen bir altcoinin fiyatında manipülasyon yapıldığı iddiasıyla polis tarafından basıldı.

Fiyatının manipüle edildiği iddia edilen coinin ismi ise açıklanmadı.

Güney Kore Savcıları, Söz Konusu Altcoinin Listelendiği Diğer Borsaları da İnceleyeceklerini Açıkladılar

Savcılar, belirli bir kişi veya kuruluşun kar elde etmek için coin fiyatını değiştirmesiyle ilgili işlemleri araştırdıklarını söylediler. Habere göre, savcılar coinin listelendiği diğer borsalardaki işlem detaylarını da incelemeyi planlıyor.

Seul Güney Bölge Savcılığı’ndan bir yetkili, “Bu, belirli bir coinin işlem ayrıntılarını ele geçirmek için yapılan bir arama ve el koymadır ve Bithumb ile hiçbir ilgisi yoktur” dedi.

İlgili Haber
Popüler Kripto Para Borsasının Sahibi Hakkında Tutuklama Emri Çıkarıldı!

Baskın, Bithumb’ın Güney Kore’nin vergi otoriteleri tarafından da soruşturulduğu ve borsa ve bağlı kuruluşları üzerindeki yerel ve uluslararası işlemler yoluyla vergi kaçakçılığını araştırdığı bir zamanda gerçekleşti.

Ayrı bir soruşturmada, yerel haber kaynakları bu hafta Bithumb Başkanı Kang Jong-Hyun ve diğer iki yöneticinin zimmete para geçirme, güven ihlali ve hileli yasadışı işlemlerle suçlandığını bildirmişti. Kang’ın şirketin parasını çaldığı ve hisse senedi fiyatlarını manipüle etmek için plan yaptığı iddia ediliyor.

Bithumb, 2021’de yaklaşık 70 yerel borsanın düzenleyici gereklilikleri yerine getiremediği için kapatılmasının ardından ülkede faaliyet gösteren yalnızca beş kripto borsasından biri.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları