Kripto HaberleriHaberlerBu Kripto Para Projesi İki Banka İle Ortaklık Kurdu!

Bu Kripto Para Projesi İki Banka İle Ortaklık Kurdu!

Takip et

Blokchain teknolojisine alternatif olarak oluşturulmuş dağıtılmış defter teknolojisi Hashgraph’in tek yetkilisi olan Hedera Hashgraph, Güney Koreli Shinhan Bank ve Güney Afrika’nın Standart Bank ile stablecoin anlaşması yaptı.

Hedera Hashgraph, merkezi olmayan bir ekonomide çalışan kurumsal düzeyli bir kamu blok zinciri olarak tanımlanıyor.

Bankalar dünya çapında para transferlerini kolaylaştırmak için Hedera Ağı’nı kullanarak yerel para birimleri tarafından desteklenen sabit paraları çıkaracak ve gönderim işlemlerinde bu sabit paralar kullanılacak.

Uluslararası havalelerin genellikle yüksek maliyetli olduğunu ve tamamlanmasının uzun sürdüğünü belirten bankalar işlemlerin aksama olasılığının yüksek olmasından dolayı uluslararası havaleleri seçtiklerini söyledi.

Stablecoin projesinin amacı yüksek ücretler ve gecikmeler nedeniyle gönderici ve alıcıları sık sık zor duruma sokan uluslararası havaleler için yerel para birimi destekli stablecoinlerin basımını ve kullanımını test etmek olarak açıklandı.

Shinhan Bank proje kapsamında, Güney Afrika para birimi “Rand” ile takas edilmek ve Standard Bank kullanıcılarına göndermek üzere Güney Kore Wonu destekli stablecoin basacak.

Hedera Hashgraph’ın kurucu ortağı ve CEO’su Mance Harmon kurulan ortaklıklar ile ilgili şunları söyledi:

“Uluslararası havaleler, 2020’de 702 milyar dolarlık devasa bir pazardı ve 539 milyar doları düşük ve orta gelirli ülkelere gidiyordu. Aracıyı ortadan kaldırmak ve bu süreci önemli ölçüde daha verimli ve uygun maliyetli hale getirmek için çok büyük bir fırsat var, bu da çoğu zaman acilen ihtiyacı olan insanlara mümkün olan en fazla parayı sağlıyor.

Shinhan ve Standard Bank’ı ortaklarını bu çözümü geliştirdikleri için takdir ediyoruz ve yalnızca Hedera ağının sağlayabileceği ekonomik ve hız avantajlarından yararlandığı için gurur duyuyoruz.”

Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları