Kripto HaberleriBitcoinBu Kullanıcı Basit Bir Dolandırıcılığa 200 BTC Kaybetti

Bu Kullanıcı Basit Bir Dolandırıcılığa 200 BTC Kaybetti

Takip et

Kripto para sektörü son dönemde inanılmaz bir hız kazansa da hala kripto para yatırımcılarını hedef alan dolandırıcıların sayısında bir azalma yaşanmıyor.

Bunun tam aksine kripto para yatırımcılarını hedef alan dolandırıcılıklar artmakta ve durum iyiden iyiye ciddi bir hal almakta.

Coinbase Kullanıcısının Gizemli Hacklenişi

Bir Coinbase kullanıcısının kaybı da aslında dolandırıcılıkların en tecrübeli yatırımcılar için bile riskli olabildiğini gösteriyor.

ABD’de mahkemeye de yansıyan olayda bir Coinbase kullanıcısının 11,6 milyon dolarlık kayıp yaşadığı vurgulanmakta.

Business Insider tarafından aktarılan bilgilere göre, Federal Yargıç Dolly M. Gee, 600.000 dolarlık BTC’nin Huobi’ye gönderildiğini tespit ettikten sonra bunların geri alınması için gerekli izni verdi ve çalınan fonların en azından bir kısmı kullanıcı için donduruldu. Peki kullanıcı sadece 10 dakika içerisinde nasıl 200 BTC kaybedecek bir saldırı yaşadı?

G.R. adındaki kullanıcı, borsada 200 BTC alımını tamamladıktan sonra direkt olarak borsa sayfasında gözüken bir pop-up üzerinden bir telefon numarasına aktarıldı.

Bildirim aslında sahteydi ve bunun Coinbase’den gelmiş gibi gösterildiği aktarılmakta.

Kullanıcı, verilen telefon numarasını aradı ve bilmeden dolandırıcıların taleplerini yerine getirerek aslında erişimi onlara verdi.

Dolandırıcıların nasıl kullanıcının 200 BTC aldığını saptadığı bilinmiyor ve mahkeme tarafından yapılan açıklamada hiçbir tutuklanma olmadığı vurgulanmakta.

Buna rağmen kullanıcı borsanın kendisini yönlendirdiğini düşünerek düştüğü oyunda 200 BTC kaybetti. Aktarılan bilgilere göre Coinbase’e karşı ise 12.000’den fazla şikayet oluşturulduğu vurgulanıyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları