AnalizBitcoinHaberler

“Bu Tarihe Dikkat, Bitcoin’de Yüksek Volalite ve Aşağı Yönlü Hareket Yaşanabilir!”

Analiz şirketi Fundstrat sözcüsü, bu tarihte kripto para piyasasında yüksek volalite yaşanabileceği konusunda uyardı.

Analiz şirketi Fundstrat, yaptığı açıklamasında kripto para piyasasının ABD’deki Memorial Day tatilinde daha fazla volalite ve aşağı yönlü harekete hazır olması gerektiğini iddia etti.

Fundstrat: “Memorial Day Tatilinde Aşırı Düşük Likidite Nedeniyle Yüksek Volalite Riski Var”

Fundstrat analisti Sean Farrell, piyasada şu anda halihazırda anormal derecelerde düşük likidite bulunduğunu ve ABD’deki Memorial Day tatilinde bu likiditenin iyice azalabileceğini düşünüyor. Memorial Day her yıl 30 Mayıs tarihinde gerçekleşiyor.

Buna ek olarak Farrell, piyasada şu anda kaldıraç oranlarının düşürülmediğini ve türevlere olan açık ilginin arttığına dikkat çekti.

Analiste göre ayrıca, faiz artırımı döngüleri sırasında makroekonomik şartlar da kripto paralar gibi riskli varlıklar lehine görünmüyor.

Farrell, piyasanın düşük likidite, artan kaldıraç ve sıkılaşan parasal koşullarla karşı karşıya kalması nedeniyle önümüzdeki tatil günlerinde işlerin “tuhaflaşmasını” bekliyor ve analiste göre bu dönemde ani fiyat hareketleri yaşanabilir:

“Düşük likidite, artan kaldıraç ve sıkılaşan parasal koşulların birleşimi büyük fiyat dalgalanmalarına ve potansiyel olarak yakın vadede aşağı yönde daha fazla oynaklığa yol açabilir.”

İstatistiklere göre Memorial Day tatilinin ardından piyasada düşük likidite ve çok düşük seviyelerde hacim takip ediyor.

Analiste göre piyasa daha kaldıraçlı hale geldikçe, likidite eksikliği nedeniyle piyasadaki volatilitede bir artışla karşı karşıya kalabiliriz.

2020 ve 2021 yıllarında ABD’deki Memorial Day tatili sırasında kripto para piyasası hacmi sırasıyla %43 ve %35 düşmüştü. Uzmana göre, dijital varlık endüstrisine giren çok sayıda kurumsal yatırımcı nedeniyle bu yılki oran daha da fazla olabilir.

Bu sebeple özellikle kaldıraçlı işlem yapan yatırımcıların dikkatli olması tavsiye ediliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Yav arkadas bu nasıl bir seydir para diyorlar , böyle parami olur bir gun 28 bir gun 60 üç tane balina denen soytarinin parmağının ucunda millet. Adam elindeki kriptoyu satmasa bile ben sattım demesi bile piyasayı alt üst etmeye yetiyor. Kriptolarin geleceğin teknolojisi olmasını kabul etmekle beraber şimdilik sadece zengin bir kaç kişinin fakirleri soyma aracı olarak görüyorum. İleride inşallah kriptolar amacına ulaşır bu bir kaç zengin balinanın parmağının ucunda dünya sekillenmez.

Mucit

100 k diyordu herkes bak şimdi 28 k da.10 k diyor herkes bir bakmışsın 42k dayız🤣😎ama 42 k da içeri alır sonra gideriz 18 k 30 k tutamaz orası ayrı.Neyse ben öyle düşünüyorum.Mantıklı olan bu ancak borsalar bu dediğim olursa kazanır.Ki her zaman kasa kazanır🤣


Başa dön tuşu