Kripto HaberleriHaberlerBu Ülke Metaverse Akımına Öncülük Edebilir!

Bu Ülke Metaverse Akımına Öncülük Edebilir!

Takip et

Sosyal medya devi Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesinden sonra popülaritesini arttıran Metaverse birçok dünya ülkesinde ilgi görüyor.

Metaverse çılgınlığı hız kesmeden devam ederken ülkelerden de bu alanda yenilikçi adımlar geliyor.

Geçtiğimiz günlerde Asya’nın güçlü ülkelerinden biri olan Güney Kore, başkenti Seul’un sanal şehrini kuracaklarını açıklamıştı. “Metaverse Seul” isimli proje ile kentte yaşayan insanlar sanal olarak kenti gezebilecek.

Ülkenin Metaverse alanında attığı ilgi çekici adımlardan sonra, Meta’nın Güney Kore temsilcisi Jung Ki-yung düzenlenen bir basın toplantısında ülkenin Metaverse’in gelişmesi için en iyi ortamlardan biri olduğunu söyledi.

Jung, ülkede orijinal VR cihazlarını üreten Oculus Quest gibi firmaların olması nedeniyle Güney Kore’nin Metaverse alanına rahat bir şekilde uyum sağladığını belirtti.

Kore Bilim Bakanlığının yayınladığı bir rapora göre ülkenin VR pazarı 2018’de yıllık ortalama olan %36’nın üzerinde büyüme göstermesi de Güney Kore’nin Metaverse alanı için iyi bir ortam olduğunu kanıtlıyor.

Metaverse alanında odaklanılması gereken noktanın kullanıcılar ve içerik geliştiriciler için uygun bir Metaverse ekosistemi oluşturmak olduğunu vurgulayan Jung, metaverse ekosistemi inşa etmek için Meta’nın büyük çaba sarf ettiğini ifade etti.

Son olarak Jung, Metaverse’de oluşturulan sanal ürünlerin,bunları çeşitli platformlarda çalışabilir hale gelmesini amaçlayan NFT teknolojisi aracılığıyla geniş çapta kabul göreceğini de ekledi.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları