BitcoinHaberler

Bu Ülkenin Senatosuna İlk Bitcoin ATM’si Yerleştirildi: Resmi Para Birimi Olarak Mı İlan Edilecek?

Bu ülkenin başkentinde bulunan senatosuna ilk Bitcoin ATM'sinin yerleştirilmesi beraberinde bazı soruları da akla getirdi.

Bugün yapılan açıklamaya göre Meksika Senato binası ilk Bitcoin (BTC) ATM’sine kavuştu.

Söz konusu ATM Axolotl Bitcoin ile ChainBytes arasındaki işbirliği ile senato binasına yerleştirildi.

Bitcoin ATM’sinin senato binasına yerleştirilmesi ile birlikte Meksikalı senatör Indira Kempis’in ülkede BTC’nin resmi para birimi ilan edilmesi girişiminin desteklenmesi bekleniyor.

İlgili Haber
Meksikalı Senatör: "Bitcoin'e İhtiyacımız Var!"

Sıkı bir kripto para savunucusu olan Kempis, Bitcoin ile birlikte finansal özgürlük ve kapsam geldiğine inanıyor. Senatör, yetkililerin en kısa zamanda dünyanın en büyük kripto parası ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmalarını umduğunu söyledi.

ChainBytes CEO’su Eric Grill, yaptığı açıklamasında Meksika senatosuna ilk BTC ATM’sinin yerleştirilmesi olayının ülke için tarihi bir an olduğunu savundu.

Meksika Başkanı Bitcoin’in Resmi Para Birimi Olarak İlan Edilmesi İhtimalinin Olmadığını Söylemişti

Bununla birlikte senatör Kempis’in ülkede BTC’yi resmi para birimi haline getirme girişiminin başarılı olacağı düşünülmüyor. Meksika Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, yaptığı açıklamasında BTC’nin bir ödeme yöntemi olarak kabul edilme ihtimalinin olmadığını söylemişti.

Meksika’da milyonlarca insanın bankacılık sistemine erişimi bulunmasa da ülkede BTC’nin Meksika pesosu ile birlikte resmi para birimi olarak kabul edilmesi durumunda ülkenin finansal sistemi için yıkıcı sonuçlar doğurabileceği söyleniyor.

Kısa bir süre önce Orta Afrika Cumhuriyeti Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul ettiklerini başkanlık ofisinden duyurmuştu. Böylelikle Orta Afrika Cumhuriyeti, BTC’yi benimseyen ikinci ülke oldu.

Yoksul bir Orta Amerika ülkesi olan El Salvador ise BTC’yi geçtiğimiz Eylül ayında resmi para birimi olarak kabul etmişti. Ülkenin bu kripto para hamlesi uluslararası alanda dikkat çekti ve ülkenin turizmi bu gelişmeden yarar sağladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu