blank
Haberler

Bugün 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü

Dünyada her özel bir günün anlamı ve bu güne kendisini ait hisseden insanlar var. Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenmiş olan Dünya ALS Günü ve benzeri hastalıklar için özel günler belirlenmiş iken bu günleri genellikle insanlar pek fazla önemsemez ve özel günler konusunda sadece kendisini ilgilendiren konularda ilgi gösterirler. Hastalara özel günler olduğu üzere babalar, anneler ve bayramlara özel günlerde bulunur.

En şaşırtıcı olanı ise bir süredir resmi olarak tanınmasa da 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü olarak karşımıza çıkan Bitcoin günü olarak tanımlayabilecek olduğumuz gündür. Bugün dünyada ilk kez Bitcoin ile bir sipariş verilen gün olarak tanınıyor ve 2 parça pizza için tam 10.000 Bitcoin ödendiği biliniyor.

Tamı Tamına 8 Yıl

8 yıl önce bir kullanıcı tarafından verilen pizza siparişi için ödenen 10.000 dolarlık Bitcoin bugün tam 82 milyon dolar ediyor ve bu para oldukça fazla dikkat çekiyor. Zira pizza dükkanının sahibi bu parayı elinde tuttu ise oldukça zengin olması mümkün olduğu üzere bununla birlikte kendisine has yeni projelere adım atmış olabilir. Pizzacı dükkanı hakkında basında hiçbir bilgi bulunmuyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu