binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerBugün Amerika'da Vergilendirmenin Son Günü, Bitcoin Artışa Geçebilir

Bugün Amerika’da Vergilendirmenin Son Günü, Bitcoin Artışa Geçebilir

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bugün itibari ile (17 Nisan) daha önceki haberimizde de belirttiğimiz gibi ABD‘de vergilendirmenin son günü. Bir çok analiste göre bu tarihten sonra Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların yükseliş trendine geçeceği düşünülüyor.

Kripto Paralar Toparlanacak Mı?

2017’de altın dönemini yaşayan kripto paralar Aralık ayından itibaren dibe çakıldı. Gerek büyük şirketlerden gerekse devletlerden gelen yasaklama ve düzenleme haberleri bu düşüşte etken oldu. 2017’nin Aralık ayında kripto paralarda 826 milyar dolar piyasa hacmi varken bu sayı 330 milyar dolara geriledi. Aynı şekilde Bitcoin’in pazar hacmi de 330 milyar dolarken an itibari ile 134 milyar dolar. Ayrıca 20 bin dolar fiyatlarında zirve yapan Bitcoin şuanda 8 bin dolar civarlarında işlem görüyor.

Ancak son birkaç haftalık periyotta yükseliş eğilimi gösteren kripto paralar, birçok olumlu görüşü de beraberinde getirdi. Piyasanın önemli analistçilerine göre 17 Nisan’da son bulan ABD’deki yatırım vergilerinin kripto paralar üzerinde olumlu etki etmesi bekleniyor.

Vergi Döneminin Bitmesi İle Bitcoin’in Alakası Ne?

Bilindiği gibi Bitcoin fiyatları 2017 yılında yüzde 1300‘lük bir artış gösterdi ve bir çok kişi çok büyük karlar elde etti. Bunun üzerine ABD kripto paralar üzerinden toplamda 25 milyar dolarlık bir vergi alacağını açıklamıştı.

Toplamda 590 milyar dolar vergi alınacağı düşünüldüğünde kripto para vergileri bu oranın yüzde 30‘una sahip.

Hal böyle olunca vergiler kripto para olarak değil de dolar üzerinden toplandığı için bir çok vergi mükellefi 17 Nisan‘a kadar elindeki kripto paraları dolara çevirmek durumunda. Bu vergi mükellefleri arasında büyük borsalar ve yatırımcılar mevcut. Bu da kripto para piyasasından ciddi anlamda mecburi bir çıkış olduğu anlamına geliyor. 17 Nisan’dan sonra kripto paralarını dolara çevirip vergilerini ödeyen mükelleflerin, tekrar ellerindeki dolar ile kripto para alacağı düşünülüyor. Böylelikle piyasada bir artış olacağı öngörülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail