coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBugün Bitcoin Spot ETF'ler Onaylanacak Mı? Bloomberg Analisti Söylentilere Noktayı Koydu

Bugün Bitcoin Spot ETF’ler Onaylanacak Mı? Bloomberg Analisti Söylentilere Noktayı Koydu

Bloomberg analisti James Seyffart, yaptığı açıklamasında Bitcoin Spot ETF onayının yakın olabileceği söylentilerine odaklandı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bloomberg’in kripto para analisti James Seyffart, yaptığı açıklamasında söylentilerin aksine Bitcoin Spot ETF onaylarının yarın geleceğini tahmin etmediğini, onayların gelme tarihinin 8 Ocak ile 10 Ocak tarihleri arasında olacağını düşündüğünü belirtti.

Kısa bir süre önce Techcrunch muhabiri Jacquelyn Melinek, yaptığı açıklamasında SEC’e çok yakın kaynaklara dayandırdığı bilgilere göre kurumun spot Bitcoin ETF’lerini onaylayacağını ve yarın (Cuma) durumla ilgili bir gelişme beklediğini söylemişti.

İlgili Haber  'Büyük Ayı Analisti' il Capo, Bitcoin Spot ETF Onaylarının Ardından BTC Fiyatının Gideceğini İddia Ettiği Seviyeleri Paylaştı

Daha önce ise Reuters ve FOX Business, onayların 2-3 Ocak tarihinde gelebileceğini iddia etmiş ancak bu tarihlerde herhangi bir gelişme yaşanmamıştı. Hafta başında FOX Business muhabiri Eleanor Terrett yaptığı güncellemesinde BTC Spot ETF’ler için onay tarihi olarak odak noktası olacak günün Cuma günü olabileceğini söylemişti.

Bloomberg analistleri ise bu hafta herhangi bir gelişme beklemiyor ve özellikle 10 Ocak tarihine odaklanıyorlar. 10 Ocak, ARK Invest’in BTC Spot ETF başvurusu için SEC’in son karar verme tarihi olarak biliniyor. SEC o gün Bitcoin Spot ETF’leri ile ilgili erteleme, kabul ya da ret kararı alabilir. Bir ret ihtimalinde başvuru sahibi şirketlerin SEC’e dava açması bekleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail