Kripto HaberleriEthereumYarın Günlerden Ethereum! Altair Yükseltmesine Son Bir Gün!

Yarın Günlerden Ethereum! Altair Yükseltmesine Son Bir Gün!

Takip et

Ethereum’un Proof of Work (PoW) iş modelinden, Proof of Stake (PoS) iş modeline geçişini sağlayacak olan Ethereum 2.0’a giderek yaklaşıyoruz.

Ethereum 2.0 yolculuğunda ağda pek çok güncelleme yapıldı. Berlin ve Londra güncellemeleri geçtiğimiz aylarda gerçekleşen iki önemli güncellemeydi.

Yarın Ethereum ağında Altair adındaki yeni güncelleme devreye girecek. 27 Ekim Çarşamba günü Türkiye saati ile 13.56’da devreye girmesi beklenen güncelleme beraberinde bazı önemli değişikliklerde getirecek.

Bu güncelleme ile birlikte ana ağ üzerinde “shard chain” kullanımı mümkün olacak. Ethereum’un ölçeklenebilirliğine ve kapasitesine katkı sunması planlanan bu güncellemenin, Ethereum 2.0’a geçişte önemli bir yeri olduğunu ifade ediliyor.

Ethereum geliştiricilerinden Tim Beiko’ya Altair güncellemesinin faydalarını şu şekilde özetledi; “Ethereum ağındaki doğrulayıcılar transferleri daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilecek. Güncellemelere dahil olmayan nodelar cezalandırılacak. Bu sayede Ethereum 2.0’a geçiş daha sorunsuz bir hal alacak.”

Ethereum Foundation’dan Danny Ryan Altair güncelleştirmesini şu şekilde tanımadı;

“Bu yükseltme, temel fikir birliğine hafif istemci desteği getiriyor. İşaret durumu teşvik muhasebesini temizliyor. Doğrulayıcı teşvikleriyle ilgili bazı sorunları düzeltiyor ve EIP-2982’ye göre cezai parametrelerini artırıyor .”

Altair yükseltmesine çok kısa bir süre kala Ethereum 4200$’dan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

4 YORUMLAR

guest

4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
murat

Ethereum Proof of Work (PoW) iş modelinden, Proof of Stake (PoS) iş modeline tam olarak ne zaman geçecek ? Madencilik bitecek deniyordu ama hala yapılıyor.

evren

Ethereum! Altair Yükseltmesi 27 ekim:

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları