AltcoinHaberler

Bugün Rekorlar Kıran Enjin Coin Nedir? ENJ Neden Yükseliyor?

Enjin Coin hızla yükselmeye devam ediyor.

Bitcoin’de 50.000$’ın kırılmasıyla birlikte altcoinlerde de hareketlilik başladı. Piyasa değerine göre İlk 100 coin arasında yer alan Enjin Coin bugünün en çok kazandıranı oldu.

Son 24 saatte %75 oranında artış yaşayan ENJ piyasa değeri bakımından da 1 milyar doları aştı. Bu yükselişlerle birlikte ilk 100 coin sıralamasında 69. sırayı almayı başardı.

Neden Yükseliyor?

Enjin son dönemde yaptığı ataklarla adından sık sık söz ettiriyor. ENJ ilk olarak Minecraft gibi dünya çapında çok popüler bir oyunu sistemlerine entegre etti. Minecraft’ta gizli bölmelerin kilidini açan oyuncular özel NFT’ler kazanmaya başladı. Bu sayede ENJ’de NFT’lerin patlamasından da yararlandı.

Bunun yanı sıra artan popülaritesi nedeniyle ENJ’nin birçok borsada listelenmeye başladığı görülüyor.

Enjin Coin (ENJ) Nedir?

ENJ, Ethereum ağı üzerine inşa edilmiş ve web siteleri ile online oyun platformlarında ödeme aracı kullanılabilecek bir dijital paradır.

Enjin oyun dünyasında tanınan bir isimdir. 20 milyonun üzerinde oyuncu kitlesi olduğu düşünülen Enjin, 2009 yılında beri bu sektörde faaliyet gösteriyor.

2017 yılında kripto paraların popülerliğinin artması ile Enjin’in kurucuları oyunlarda çevrimiçi satın almayı kolaylaştırmak için ENJ Coin’i üretti. ENJ o tarihteki ICO’su sırasında 19 milyon dolar topladı.

Yatırımcılar oyun oynayarak ENJ Coin kazanabileceği gibi kazandığı coinleri oyunlarda seviye yükseltmek ve oyun öğeleri satın almak için de kullanabilirler.

ENJ’yi rakiplerinden ayıran en büyük özelliği köklü bir oyun firması tarafından çıkarılmış olmasıdır. Bu sayede oyun sektöründe var olan bir çok şirket ENJ Coin’i sistemlerine adapte etmiştir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu