AnalizBitcoinKripto Para

Bunları Takip Etmeyen Yatırımcı Çok Şey Kaybeder: Sadece Bitcoin Değil Tüm Kripto Paraları Etkileyecek Gelişmeler! – 19 Ekim

Lider kripto para birimi Bitcoin ve altcoinlerin geleceği bunlara bağlı!

Kripto para piyasaları işin özü son dönemde büyük değer kayıpları ve yükselişleri görmüyor. Ancak yükselişler düşüşleri, düşüşler ise yükselişleri kovalıyor. Piyasada her geçen dakika binlerce yatırımcı satış yaparken, milyonlarca insan ise piyasaya giriş yapıp yapmama düşüncesinden ya vazgeçiyor, ya erteliyor ve aralarından sadece birkaç bin tanesi kripto para birimlerine yatırım yapıyorlar.

Peki bu hafta Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para birimlerini etkileyecek en önemli gelişmeler neler olacak?

Hiç Şüphesiz En Büyük Etken: ABD’de Yaşanacak Başkanlık Gelişmeleri

Kısa süre sonra Donald Trump ve Joe Biden’in canlı yayında son kez tartışması bekleniyor. Washington yönetimi henüz açıklama yapmazken, ABD’den gelen teşvik paketi açıklamalarının bu programda tartışılması bekleniyor. 22 Ekim’de yapılması beklenen programda özellikle Bitcoin’i bugün bile doğrudan olmasa bile dolaylı olarak etkileyen teşvik paketine karşı Biden’in açıklamalarının olması bekleniyor. Bu durumun kripto para birimlerini büyük oranda şekillendirebileceğine işaret ediliyor.

Avrupa’nın Geleceği Tartışmaları

Başlığa bakınca biraz yanlış anlaşılıyor olabilir, ama corona virüsü gelişmeleri bu hafta Avrupa’nın geleceğini belirleyecek olan unsurlardan. Gelecek haftalarda Avrupa ülkelerinin kısa vadede neler yaşayacağı, hatta uzun vadede salgının etkilerine karşı nasıl kayıplar veya kazanımlar elde edeceğini belirleyecek göstergeler olacak. Bu göstergeler arasında özellikle de salgının artması durumunda panik ve güvenlik endişelerinin daha fazla artmasının Bitcoin’e hem olumlu, hem olumsuz yansımaları olması bekleniyor.

BitMEX Ve OKEx Gelişmeleri

Eğer ki 2 kripto para birimi borsasının yöneticilerinin tutuklanması, OKEx ve BitMEX’e el konulması veya haklarında yeni soruşturmalar başlatılması gibi durumlar olursa bu durumda kripto para birimlerinin bir anda büyük hasar alabileceği belirtiliyor.

Bu konuda özellikle de OKEx kripto para borsasının bu hafta içerisinde para çekme ve yatırma işlemlerine tamamen izin vermemesi durumunda da piyasada olumsuz gelişmelerin görülebileceğine işaret eden açıklamalar bulunuyor. OKEx’te milyarlarca dolarlık Bitcoin yatarken, yatırımcıların varlıklarını kontrol edemez duruma gelmesi piyasada kripto paralara bakış açısında belki sizin tarafınızdan değil ancak binlerce yatırımcı tarafından olumsuzluk göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Altın Ve Dolar Fiyatları

Türkiye bazında değil ancak dünya genelinde altın ve dolar kuru endeksleri son derece önemli göstergeler olacak. Eğer ki ONS altında beklenmedik yükselişler görülürse bu durumun kripto para piyasalarından çıkışlara ve beraberinde fiyat endekslerinde gerilemelere sebep olabileceği tahmin edilmekte. Dolar kurunun bu dönemde euro ve diğer para birimleri karşısında zayıflayıp zayıflamayacağı ABD’den gelen açıklamalara bağlı olsa da özellikle Çin’e yönelik açıklamalarda bu doğrultuda yatırımcılar tarafından mutlaka takip edilmeli.

ABD Borsaları Verileri

Nasdaq ve diğer ABD merkezli borsaların ne derece yükselip ne derece düşeceği kripto para piyasalarını doğrudan etkileyecek olan gelişmeler arasında bulunuyor. Mutlaka bu gelişmelerin takip edilmesi ve Bitcoin fiyatına yansımalarının bakılması önerilmekte.

Önemli Seviyeler Neler?

Bitcoin bugün gün içerisinde yukarı yönlü bir hareket yaparak 11.800 dolarlara kadar ivmelenme yaşadı. Ardından 11.600 dolarlara kadar geri çekilen BTC fiyatında önemli bir direnç olan 11.750 seviyeleri karşımıza çıkıyor. Bu seviye üzerindeki günlük kapanışlar fiyatın 12.000 dolar üzerine çıkması için önemli bir rol oynayabilir.

Bitcoin (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu yükselişten sonra yeni yatırım yapacak olanların daha sağlam adımlarla hareket etmesi için piyasanın bir miktar daha “netleşmesini” beklemesi faydalı olabilir. Zira geçtiğimiz günlerde 11.750 dolar direnci tekrar test edilmiş ancak fiyat bu seviyeden düşüş yaşamıştı. Aynı şekilde gelişecek senaryodan olumsuz etkilenmemek için alım yeri olarak grafikteki destek noktalarını beklemek daha yararlı olabilir ya da direncin kırılımından sonra yatırım yapmak daha mantıklı olabilir.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu