Haberler

Burger King Almanya’da Bitcoin İle Hamburger Dönemi!

Burger King bundan sonra Almanya'da Bitcoin ile satış yapacak.

Nexo

Burger King Almanya’da bundan sonra kripto para birimi Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak kabul edileceği açıklandı. Burger King resmi sipariş sayfası ve mobil uygulamasında Bitcoin ile ödeme seçeneği getirilirken, binlerce Alman vatandaşının Bitcoin ile ödeme yapmasına izin veren şirketin bu yöntem sayesinde büyük bir kazanç elde edeceği öngörülüyor. Bitcoin’i dev şirketlerin bile bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlaması gelecekte daha fazla sayıda şirketin Burger King gibi Bitcoin ile ödeme kabul edecek olduğunu gösteren bir gelişme olsa da yatırımcıların bu hamle karşısında Burger King’e destek mesajları gönderdikleri öğrenildi.

Yatırımcılar kripto para pazarında yaşanan bu tür gelişmelere her zaman destek veriyorlar ve çoğu yatırımcı bu tür şirketlerin Bitcoin ile ödeme kabul etmesini öneriyor. Bitcoin kabul eden Burger King’e karşı diğer fast-food rakipleri ve Dominos gibi markaların herhangi bir hamle gerçekleştirip gerçekleştirmeyecekleri ise henüz merak konusu.

*Türkiye’de ve diğer ülkelerde gelecekte Almanya benzeri BK tarafından Bitcoin kabul edilebilir ve diğer kripto paralarda eklenebilir.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı