BorsaHaberlerKripto Para

Büyük Çaplı Kripto Para Hack Olayında Şok Gelişme!

Hackerlar geri atım attı, çaldıkları kripto paraların bir kısmını geri verme yoluna gittiler.

Bilindiği gibi saatler önce merkeziyetsiz kripto uygulama protokollerinden Lendf.me, şu ana kadarki en büyük DeFi saldırısına uğramış ve 3 saat içinde 25 milyon dolarlık Bitcoin ve Ethereum buhar olup uçmuştu.

İlgili Haber  Şu Ana Kadarki En Büyük DeFi Saldırısı Yaşandı!

Ancak söz konusu olayla ilgili şok edici bir gelişme yaşandı. Tarihi soygunu gerçekleştiren hackerlar, dForce ile iletişime geçerek çaldıkları kripto paraların bir bölümünü iade ettiler.

dForce Foundation’ın CEO’su ve aynı zamanda kurucusu olan Mindao Yang, konuyla ilgili yaptığı son açıklamada hackerların kendileriyle iletişime geçmek istediklerini ve söz konusu kişilerle görüşme yapmayı amaçladıklarını ifade etti. Yang ayrıca olayla ilgili çalışmalarının sürdüğünü, soyguna karışanların kimliklerini belirlemek ve kara para aklanmasını önlemek amacıyla borsalarla iletişim halinde olduklarını belirtti.

Bilgisayar korsanlarının çaldıkları kripto paraların iade edilen kısmı, 2.7 milyon değerindeki
320 HBTC ve 381,000 HUSD. Bu oran çalınan miktarın yüzde 10’luk kısmını oluşturuyor. Geriye kalan miktarın iade edilip edilmeyeceği konusu henüz bilinmiyor. Şu da var ki hırsızlığa karışan kripto para adresleri borsalarda kara listeye alındığından çalınan değerlerin aklanmaları veya elden çıkarılması son derece zor hale geliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu