BorsaHaberlerKripto Para

Büyük Çaplı Kripto Para Hack Olayında Şok Gelişme!

Hackerlar geri atım attı, çaldıkları kripto paraların bir kısmını geri verme yoluna gittiler.

Bilindiği gibi saatler önce merkeziyetsiz kripto uygulama protokollerinden Lendf.me, şu ana kadarki en büyük DeFi saldırısına uğramış ve 3 saat içinde 25 milyon dolarlık Bitcoin ve Ethereum buhar olup uçmuştu.

İlgili Haber
Şu Ana Kadarki En Büyük DeFi Saldırısı Yaşandı!

Ancak söz konusu olayla ilgili şok edici bir gelişme yaşandı. Tarihi soygunu gerçekleştiren hackerlar, dForce ile iletişime geçerek çaldıkları kripto paraların bir bölümünü iade ettiler.

dForce Foundation’ın CEO’su ve aynı zamanda kurucusu olan Mindao Yang, konuyla ilgili yaptığı son açıklamada hackerların kendileriyle iletişime geçmek istediklerini ve söz konusu kişilerle görüşme yapmayı amaçladıklarını ifade etti. Yang ayrıca olayla ilgili çalışmalarının sürdüğünü, soyguna karışanların kimliklerini belirlemek ve kara para aklanmasını önlemek amacıyla borsalarla iletişim halinde olduklarını belirtti.

Bilgisayar korsanlarının çaldıkları kripto paraların iade edilen kısmı, 2.7 milyon değerindeki
320 HBTC ve 381,000 HUSD. Bu oran çalınan miktarın yüzde 10’luk kısmını oluşturuyor. Geriye kalan miktarın iade edilip edilmeyeceği konusu henüz bilinmiyor. Şu da var ki hırsızlığa karışan kripto para adresleri borsalarda kara listeye alındığından çalınan değerlerin aklanmaları veya elden çıkarılması son derece zor hale geliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu