Haberler

Büyük Ekonomik Değere Sahip Ülkeden Büyük Açıklama: Dijital Para Üretmeye İhtiyacımız Yok!

İhtiyaç yok ancak...

Avustralya Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamalarda, ülkenin dijital para birimi üretmeye ve Avustralya Doları için dijital bir CBDC yaratmaya istekli olmadığı belirtildi. Ancak dijital para birimleri konusunda 1 ay önce yapılan bu açıklamalara bugün bir yenisi daha eklendi.

Buna göre, banka dijital para birimi üretmeyi “henüz şimdilik” ihtiyaç olarak görmese bile rakiplerinden geri kalmamak, ülke ekonomisini ve para biriminin değerini korumak adına dijital para konusunda araştırmalarını sürdürmeye karar verdi.

CBDC’ler ile ilgili araştırmalara devam edildiğini açıklayan banka, “bu konuda araştırmalarımız sürecek, ancak henüz dijital para çıkarmaya ve bu konuda özellikle ekstra CBDC projesine ihtiyaç bulunmamakta” dedi.

Avustralya büyük ekonomiler arasında yer alıyor ve gelişmişlik seviyesi oldukça üst sıralarda bulunan ülke olarak tanınıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu