Kripto HaberleriHaberlerBüyük Rus Bankası Kripto Para Hizmeti Sunmak İstiyor! "Devrimi Kaçırıyoruz"

Büyük Rus Bankası Kripto Para Hizmeti Sunmak İstiyor! “Devrimi Kaçırıyoruz”

Takip et

Rusya’nın en büyük bankalarından biri olan Tinkoff’un çevrimiçi aracılık kolu olan Tinkoff İnvestments, müşterilerinin artan talepleri karşısında kripto para birimleri ile ilgili projeleri olduğunu bildirdi.

Tinkoff İnvestments’in başkanı Dmitry Panchenko, Rusya yerel haber ajansı TASS ile yaptığı röportajda şirketin kripto para birimi yatırımları ile ilgili projeleri bulunduğunu ancak bunları konuşmak için henüz çok erken olduğunu söyledi.

Rusya Merkez Bankası finansal kurumların kripto yatırım hizmetleri sağlamasına izin vermese de şirket bu düzenlemeleri görmezden gelerek kripto ile ilgili hizmetler üzerinde çeşitli araştırma ve geliştirmeler yürütüyor.

Tinkoff Investments başkanı, uluslararası ödeme devi PayPal gibi şirketlerin kripto ürünlerine ve Revolut ve Robinhood gibi kripto dostu uygulamalara baktıklarını belirtti.

Dünyada neler olduğuna ve Robinhood, Revolut, PayPal’da neler olduğuna bakıyoruz. Bu evrimi görüyoruz, ancak Rusya’da bu olmuyor.

Rus vatandaşlarının halihazırda yabancı platformlarda kripto ticareti yaptıklarını vurgulayan Panchenko, Rus hükümetinin yerel finansal kurumlara kripto hizmeti sunma yetkisinin verilmesi gerektiğini ifade etti.

Öyle ya da böyle, insanlar kriptoya maruz kalıyor ve bunu ülke dışında yapıyorlar. Bu tür hizmetlerin Rus hukuk sistemi içinde sağlanması potansiyel olarak doğru olacaktır. Bu günümüzde yasal olarak mümkün değil ama konunun daha derinlemesine tartışılması ve araştırılması gerekiyor.

Bu yılın başlarında Rusya, Dijital Finansal Varlıklar (DFA) yasası kapsamında kripto para birimlerinin yasal tanımını yaptıktan sonra, kripto para birimlerinin ödeme aracı olarak kullanılmasını yasaklamıştı.

Rusya Maliye Bakan Yardımcısı Alexey Moiseev ise geçtiğimiz günlerde Rusya’nın yabancı platformlarda kripto para birimleri ticaretini yasaklama politikası olmadığını ve Rusya’da dijital para birimlerinin kullanılmasına ilişkin kısıtlamaların yumuşatılmasını beklediğini belirtti.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları