Haberler

Büyük Rus Bankasından Kripto Para Adımı!

Gazprombank adıyla bilinen Rusya'daki en büyük bankalardan bir tanesi yerel olarak değil ama İsviçre merkezli kripto para hizmetleri başlattı.

Gazprombank yönetiminden yapılan açıklamada bankanın aktif olarak müşterilerinin kripto para saklama hizmetlerine aracılık edileceği, kripto para birimleri ile ilgili hizmetler verilmeye başlanacağı duyuruldu. Bu hizmet için İsviçre’de bulunan bankanın yerel yetkili kurumlardan onay aldığı ve İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu’nca Gazprombank’a kripto para saklama-hizmet sunma izni verildiği doğrulandı.

Başkan Putin yönetiminin Rusya’da kripto paralarla ilgili 1 Ocak 2021’de yürürlüğe sokulacak olan yasakları ve baskılar nedeniyle Gazprombank’ın İsvriçre’de böyle bir adım atmış olabileceği tahmin ediliyor.

Banka, müşterilerine kripto para birimleri ile ilgili “saklama” hakkı sunacak olurken, hangi kripto para birimlerini destekleyeceği konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Ancak ilk etapta sadece Bitcoin (BTC) için saklama izni verileceği, daha sonrasında ise duruma göre belirli altcoin kripto para birimlerinin eklenebileceği belirtildi. Banka yetkilileri konu hakkında gelecek dönemde açıklamalarını sürdüreceklerini açıkladılar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu