Haberler

Bybit CEO’su: Kripto Para Borsaları Tehlikede Ve Savunmasız!

Bybit CEO'su Ben Zhou, kripto para birimi borsalarının siber saldırılara karşı savunmasız ve korunaksız olduğunu duyurdu.

KuCoin adlı kripto para birimi borsasının geçtiğimiz 26 Eylül 2020 tarihinde hacklenmesinin hemen ardından tüm gözler siber saldırıların neden engellenemediğine ve kripto para borsalarının güvenliğine çevirildi. Milyonlarca aktif kripto para yatırımcısının her gün aktif bir biçimde kullandığı kripto para borsalarının özellikle de güvenlik konusunda ne kadar güvenilir olduğu, siber saldırılara karşı neden önlemler almadıkları ya da yetersiz önlemler aldıkları günlerdir sorulan soru destanları arasına eklendi.

Bybit CEO’su Ben Zhou, konuyla ilgili yaptığı açıklamada kripto para borsalarının sıcak cüzdanlar kullanmak zorunda kaldıklarını, soğuk cüzdanların çok daha güvenilir olmasına rağmen işlemlerde ciddi gecikmelere sebep olacağı için sıcak cüzdanları kullanarak kendilerini daha fazla hedef haline getirdiklerine değindi.

Borsaların alması gereken önlemler arasında büyük ve saygın siber güvenlik uzmanları ve şirketleri ile çalışmak olması gerektiğine değinen Zhou, ayrıca kripto para borsalarının siber açıklar konusunda ödül programları uygulayarak olası hack vakalarının önüne geçmesi gerektiğini açıkladı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu