Haberler

California Üniversitesi 1.1 Milyon Dolar Fidye Ödedi

California Üniversitesi, bilgisayar sistemlerine siber saldırı sonrası verileri kurtarmak ve korumak için siber saldırganlara 1.1 milyon dolar fidye ödedi.

Siber saldırganlar kısa süre önce California Üniversitesi, Florida merkezine saldırdılar. Bu saldırı sunuculara yapıldı ve sunucudan veriler alınırken, aynı zamanda verilerin paylaşılmaması için 1.1 milyon dolar değerinde Bitcoin talep edildi. California Üniversitesi yetkilileri hemen toplandılar ve kısa süre içerisinde üniversitenin kasasından 1.1 milyon dolar alarak Bitcoin ile siber saldırganlara fidye ödemesi yaptılar.

Fidye ödemesinin verilerin korunması ve olası sorunları engellemek adına yapılırken, özellikle de California Üniversitesi’nin dışında diğer üniversitelerinde bu konuda çok dikkatli olması gerektiği ifade edildi.

Kripto para birimleri ile fidye talep eden siber saldırganlar hedeflerine ulaşırken siber saldırganları yakalamak için herhangi bir çalışma yapılıp yapılmadığı konusunda bir açıklama yapılmış değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu