Kripto HaberleriBitcoinÇalınan Bitcoinler Hareket Etmeye Başladı

Çalınan Bitcoinler Hareket Etmeye Başladı

Takip et

2016 senesinde kripto paraların borsası konumundaki Bitfinex borsasından çalınmış olan 500’den fazla Bitcoin dün yapılan ani bir hareketle farklı yerlere yönlendirildi. 2016 senesinde meydana gelen ani saldırıda çalınan kripto paralar Bitfinex borsasına yaklaşık 73 milyon dolarlık bir zarara mâl olmuştu. Dün yaşanan hareketlilikte ise çalınan bu kripto paraların 13 değişik yere taşındığı belirlendi. Bu yeni adreslere bakıldığında bu adreslerde daha önce hiçbir işlem yapılmadığı görülüyor. Ayrıca saldırgan hakkında da hiçbir haber verilmiyor ve saldırganın kimliğinin gizli kalmaya devam edeceği söyleniyor.

Çalınan miktar tam olarak açıklanmazken 2016 yılındaki saldırıda yaklaşık 120 bin civarında BTC’nin çalındığı biliniyor. Çalınan bu paraların bugünkü değeri 610 milyon doları geçiyor. Ayrıca Bitcoin değerinin en fazla olduğu tarihlerdeki 20 bin dolarlık Bitcoin değerine bakıldığında çalınan paralar iki milyar dört yüz milyon doları aşmaktaydı.

Saldırının Bir Başka Maliyeti

Bu 120 bin Bitcoin’in çalınması durumu sadece 610 milyon dolarlık bir zarara neden olmakla kalmamıştı. Kripto para piyasasına bakıldığında bu kayıp borsada çok büyük etkiye sebep olmuştu. O günlerde yeni bir piyasa olan Bitcoin borsası saldırıda %20 değer kaybetmişti. Çalınmış olan kripto paraların bir kısmını ise Amerika Birleşik Devletleri’nde hükümet destek vererek kurtarmıştı. Şimdi bu tabloda kripto paraları ele geçirmiş olan saldırganın kimliğinin neden gizli tutulduğu merak ediliyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları