Haberler

Cambridge Üniversitesi: Madencilerin Yüzde 76’sı Yenilenebilir Enerji Kullanıyor

Cambridge Üniversitesi araştırdı.

Cambridge Üniversitesi tarafından yayınlanan rapora göre kripto para birimi madencilerinin %76’sının yenilenebilir enerji kullandıkları ortaya çıktı. Raporda, madencilerin en çok hidroelektrik kaynaklarından yararlandıkları belirtilirken, özellikle de yenilenebilir enerjinin madenciler üzerinde etkisinin büyük olduğuna vurgu yapıldı. ABD başta olmak üzere çok sayıda ülkede yenilenebilir enerji kaynaklarının son derece az olmasına rağmen raporun doğruluğu bazı madenciler üzerinde tartışma yarattı.

Bitcoin madenciliğinin Kuzey Amerika’da özellikle %63 yenilenebilir enerjiyle yapıldığına vurgu yapılan raporda Avrupa’da ise bu oranın %30-40 seviyesi aralığına düştüğü kaydedildi.

İran ve Gürcistan gibi ülkelerde yenilenebilir enerjinin özellikle daha az olmasına bağlı olarak yenilenemeyen santrallerden gelen enerjilerin kullanıldığı tahmin ediliyor. Verilerin %100 doğru olup olmadığı konusunda ise soru işaretleri bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu