Haberler

Canaan Rekor Zarar Etti!

Canaan adlı kripto para birimi madencilik şirketi 2019 yılında 148.6 milyon dolar kaybetti.

Bitcoin madencilik cihazları üreticisi Canaan tarafından kısa süre önce bir açıklama yapıldı ve şirketin 2019 yılında 148.6 milyon dolar değerinde büyük finansal kayıp yaşadığı duyuruldu. Rekor düzeyde kayıp yaşayan Nasdaq borsasında kayıtlı şirketin bu kaybının neden bu kadar olduğu soru işareti olarak kaldı. Birçok madencilik üreticisi 2018 yılından sonra bir takım zorluklar yaşamaya başlamış ve cihazlara beklenen ilginin gösterilmemesi, madenciliğe ilginin bireysel olarak artarken kurumsal olarak azalması gibi sebepler dolayısı ile geri adımlar atmak zorunda kalmışlardı.

Canaan’ın rekor düzeyde zarar etmesinin sebebi merak edilirken, 148.6 milyon dolar değerindeki zararın 2020 yılında çıkarılmasının da pek fazla mümkün olamayabileceği düşünülüyor.

ABD ve diğer ülkelerde kripto para birimi madencileri sürekli yeni cihaz talebinde bulunmazken, bazı ülkelerde ise madencilik cihazlarına talep var ancak alım gücü bulunmuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu