Cardano

Cardano (ADA), 2022 Planları İle Zor Durumdan Kurtulacak mı? Kurucu Açıkladı!

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, 2022 planlarını açıkladı.

2021 yılındaki birçok güncelleme ile 3 doların bile üzerine çıkan Cardano (ADA); şu sıralar ise hiç istemediği bir durumda gibi gözüküyor. ADA, an itibarıyla 1,45 dolardan işlem görüyor olsa da kısa süre önce bazı borsalarda 1 doların bile altına gerileyerek yatırımcıları endişeye düşürmüştü. Aktif geçen ancak uzun süreli olmayan 2021 yılı, bu sebeple Cardano ekibinin 2022 planlarında değişime gitmesine yol açtı.

İlgili Haber
Cardano (ADA) 7 Günde Üstü Üstüne Düşüş Yaşadı

Cardano İçin 2022 Planlarında Ne Var?

IOHK kurucusu olan Charles Hoskinson, 2022 planlarını da sonunda açık etti. Ünlü kurucu, yayınladığı en güncel videosunda 2022’de tam olarak ADA yatırımcılarını bekleyen gelişmeleri açıkladı.

2022 yılının ikinci yarısı için planım, bütün parçaları nasıl birleştireceğimi ve Cardano için uçtan uca mikro finans işlemlerini nasıl gerçekleştireceğimizi bulmak. Kenya veya başka bir yerdeki herhangi bir insan, blockchain tabanlı kimliği ve kredi skoru ile diğer taraftaki insana stablecoin gönderebilir ve uçtan uca bunun gibi mikro finans işlemleri yapabilir. Kredi çekilir, para ona gider ve daha sonra bunu diğer tarafa geri öderler. Her şey blockchain tabanlı olur.”

Gelecek sene, Hyperledger veya Linux benzeri resmi ancak açık kaynaklı bir proje altyapısı kurmayı da planladıklarını belirten Hoskinson, net bir bilgi ise vermedi.

Cardano’nun akıllı kontrat platformu Plutus’un da geliştirileceğini belirten Hoskinson, temel olarak DeFi ve NFT odaklı bir 2022 yılı istiyor.

Hoskinson 12 Aralık tarihinde yaptığı açıklamasında ise yeni çok fazla projenin Cardano ağında geliştirileceğini vurgulamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu