Cardano

Cardano (ADA), Ağ İle İlgili Kritik Güncellemeyi Tamamladı

Cardano ağındaki beklenen güncelleme başarıyla tamamlandı ve ADA fiyatı buna tepki gösterdi.

Kripto para piyasası son birkaç günde yeniden harekete geçti ve altcoinler de bundan payını aldı. Cardano (ADA) ise hem bu yükselişten hem de kısa süre önce tamamlanan güncellemeden dolayı diğerlerinin bir adım önüne geçmiş olabilir.

Cardano’dan Yeni Güncelleme

Top 10 içerisindeki önde gelen kripto para birimlerinden olan ADA, son 24 saat içerisinde %5, 7 gün içerisinde ise %16 yükseliş elde etti.

Bu uzun vadeli yükselişin sebebi ise beklenen ağ güncellemesi ve gelişmeler olarak biliniyor. Cardano’nun arkasındaki şirket olan Input Output Global (IOHK), ağı optimize etmek için çeşitli planlar yapıyordu ve bunlardan birisi kısa süre önce hayata geçirildi.

Şirket, her bir bloktaki Plutus scriptinin hafızasını 56 milyondan 62 milyona çıkarttıklarını açıkladı. Söz konusu güncelleme, Cardano ağının en çok ihtiyaç duyduğu ölçeklenebilirliği salayacak. Cardano ağının uzun vadede ise bunu daha üst seviyelere taşıma planı bulunuyor.

Plutus sayesinde kullanıcılar hiçbir teknik beceri olmadan kendi akıllı kontratlarını oluşturabilir ve uygulamalarını geliştirebilirler.

Cardano geliştiricileri bu sayede ana akım kabulü ve Cardano ağının kullanımını büyük ölçüde arttırmak istiyor. Plutus bu sebeple Cardano’nun en büyük projelerinden birisi. Bundan 6 ay önce Alonzo hard forku ile akıllı kontratlarına kavuşan Cardano şimdi ise Plutus ve benzeri güncellemeler ile bir adım öteye gitmeye çalışıyor.

İlgili Haber
Cardano'da Alonzo Bitti: Sırada Ne Var? CEO Açıkladı!

IOHK ekibi buna ek olarak ağın son aylarda inanılmaz bir büyüme elde ettiğini ve her şeyin iyiye gittiğini de vurguladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu