Kripto HaberleriCardanoCardano (ADA) Ağında 800.000'den Fazla NFT Mintlendi!

Cardano (ADA) Ağında 800.000’den Fazla NFT Mintlendi!

Takip et

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), kesinlikle DeFi ve NFT dünyasında hala lider. Ethereum’un bu liderliğini ele geçirmek isteyenler arasında ise Cardano (ADA) da bulunuyor. Cardano henüz ETH’in bir hayli gerisinde olsa da 800.000 NFT sayısı kesinlikle gelişme olduğunu gösteriyor.

İlgili Haber
Cardano Kurucusu Piyasa, ADA ve NFT'ler Hakkında Konuştu

Cardano Ağında NFT Kullanımı Artıyor

NFT-Maker tarafından paylaşılan son gönderiye göre, Cardano ağının “Mint-on-Demand” odaklı genel kullanıma açık uygulaması ile şimdiden 800.000’den fazla NFT üretildi. Herkesin kullanımına açık bir şekilde NFT geliştirilmesi ve oluşturulması için kullanıma sunulan bu uygulama, kesinlikle kısa sürede önemli yol kat etti.

NFT-Maker’ı kullanarak kendi NFT koleksiyonunu piyasaya süren projeler arasında CardanoPeakz de yer almakta. CardanoPeakz, dünyanın ünlü dağ tepelerini tanıtmak için geliştirildi ve proje yakında daha fazla NFT de geleceğini aktardı.

NFT MAKER, özellikle sanatçıların ve markaların NFT geliştirmesini kolaylaştırmak için piyasaya sürüldü ve görünüşe göre oldukça etkili oldu. Sanatçılar bu sayede teknik detaylarla uğraşmadan kendi fikirlerini NFT’ye çevirebilmekte.

Cardano ağındaki NFT’lerin toplam sayısı ise 800.000’in çok üzerinde olabilir. Cardano ağı da böylece DeFi ve NFT alanlarında büyüdüğünü gösterdi. Bu durum ise sadece Cardano’ya özel değil. Finbold, 2021 yılında 1.263 NFT tabanlı marka bulunduğunu açıkladığı raporunda, 2020 yılına kıyasla bunun 421 kat artış yaşadığını aktardı. Ocak 2022 itibarıyla ise NFT odaklı markaların oranı %552 arttı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları