Cardano

Cardano (ADA) Ağındaki Kilitli Tokenlerin Toplam Değeri Rekor Tazeledi

Son dönemde ciddi bir yükseliş içerisinde olan Cardano ağındaki TVL, 300 milyon doları bile geçti!

Akıllı kontratların ağa gelmesini sağlayan Alonzo hard forkundan beri Cardano (ADA) ağında ciddi bir yatırım furyası yaşanıyor.

Yeni merkeziyetsiz uygulamalar geliştirilirken eski merkeziyetsiz uygulamalara ise daha fazla yatırım yapılıyor. Bunun etkileri ise Cardano ağındaki TVL’e bakıldığında net bir şekilde görülebilmekte.

Cardano, 2017 yılında Charles Hoskinson tarafından piyasaya sürülmesinden beri blockchain teknoloji alanının önemli parçalarından birisi haline geldi.

İlk 4 yıl boyunca tam olarak amacına ulaşamayan proje 2022 yılında ise akıllı kontratlara ve yeni kilometre taşlarına kavuştu.

Özellikle Eylül 2021’de Alonzo hard forkunun tamamlanmasından sonra işler değişti. DeFiLlama tarafından aktarılan bilgilere göre Cardano ağındaki kilitli tokenlerin toplam değeri (TLV), 2022’nin başından beri %39.000 artış kaydetti. Cardano, 1 Ocak tarihinde 822.000 dolarlık toplam değere ulaştı ve ağdaki tokenlerin hem sayısı hem çeşidi arttı. Şimdi ise bu artış ile birlikte 24 Mart 2022 itibarıyla toplam değerin 326 milyon dolara kadar çıktığı görülüyor.

Cardano İçin Her Şey Yeşil

Cardano ağına en çok katkı sağlayan merkeziyetsiz uygulamalar arasında ise Miniswap, ADAX Pro, MuesliSwap, SundaeSwap ve MeowSwap gibi uygulamalar yer almakta ve bunların büyük bir kısmı staking seçeneğine sahip merkeziyetsiz kripto para borsaları.

Özellikle Miniswap ve Muesliswap en çok TVL alan iki uygulama olarak görülüyor.

Cardano’nun gelişimi özellikle temmuz ayındaki büyük güncelleme öncesinde hız kazandı ve Coinbase bile kısa süre önce ADA’ya tam destek verdiğini açıkladı.

İlgili Haber
Cardano (ADA), Yatırımcılarına Çok Önemli Bir İpucu Veriyor: Alış Vakti Geldi mi?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu