Cardano

Cardano (ADA), Yatırımcılarına Çok Önemli Bir İpucu Veriyor: Alış Vakti Geldi mi?

Önde gelen merkeziyetsiz kripto para birimlerinden ADA'nın daha önceki hareketleri, önemli bir ipucu vermekte!

Ethereum‘un (ETH) kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından, Ethereum’a rakip olması adına piyasaya sürülen Cardano (ADA), kısa sürede en büyük kripto paralardan birisi olmayı başardı. Merkeziyetsiz finans odaklı ve akıllı kontrat tabanlı proje, önemli bir güncellemeye hazırlanıyor.

Bu güncellemenin benzerlerinin yaşandığı dönemlerde görülen fiyat artışı ise Cardano yatırımcılarına çok önemli bir ipucu vermekte.

Cardano Büyük Güncelleme ile Gündemde

Cardano son birkaç günde olumlu bir hareketlenme içerisine girdi ve altcoinler arasında yükselişi göğüsledi. ADA fiyatının bu hareketliliğinin asıl sebebi ise kısa süre önce verilen hard fork müjdesi oldu. Cardano ekibi, Vasil hard forkunu duyurdu. Cardano ile ilgili istatistiklere bakıldığında ise bu duyuru aslında alım fırsatı olabilir.

Cardano’nun daha önce Temmuz 2020 döneminde hayata geçirdiği Shelley, sonrasındaki Mary ve son olarak Alonzo hard forkları hep fiyat yükselişlerini beraberinde getirdi. Alonzo hariç özellikle hard forklar sonrasında fiyatın ciddi bir hareketlilik yaşadığı aşağıdaki grafikten de net bir şekilde görülebilmekte.

Alonzo hard forkunun ise beklenen etkiyi oluşturamadığı için etkisiz kaldığı biliniyor.

Şimdi de geliştiriciler Vasil hard forku için Haziran 2022’ye tarih verdi ve hem öncesinde hem de sonrasında fiyat hareketlilik yaşayabilir. ADA fiyatına bakıldığında fiyatın geçtiğimiz haftaya göre %30 yükseliş elde ettiği görülüyor.

Hard forkun başarılı bir şekilde gerçekleşmesi ve beklenen etkiyi yaşatması fiyatı yükseltebileceği gibi beklenen etkiyi yaşatmaması da fiyatı ciddi şekilde geriletebilir.

İlgili Haber
Cardano (ADA) Hareketlendi, Charles Hoskinson Durumu Yorumladı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu