Cardano

Cardano (ADA) İçin Görülen Sıcak Gelişme Sonrası ADA Fiyatını Ne Bekliyor?

Cardano'nun ilk AMM DEX borsası 100 milyon ADA'lık ticari hacmi geçti ve ADA için uzun vadeli sinyali verdi.

2021’in en popüler kripto para birimlerinden olan Cardano (ADA), 2022 yılında ise bu performansından uzaklaştı. Özellikle 2021’in ilk çeyreğindeki performansını aratan ADA, şimdi ise yeni bir umut ile gündemde.

Cardano’da Olumlu Gelişmeler Sürüyor

Cardano ağındaki ilk merkeziyetsiz kripto para borsası SundaeSwap, tartışmalardan sonra 100 milyon ADA hacmini geçti. Cardano’nun ilk merkeziyetsiz kripto para borsası bu yönüyle aslında akıllı kontratların da sorunsuz işlediğini göstermekte. Peki bu gelişmelerin gölgesinde ADA tam olarak nasıl bir duruş sergiliyor?

Eylül 2021’de akıllı kontrat desteğine kavuşan ADA, 1,01 dolar seviyesinden işlem görmekte. Son 24 saat içerisinde %6 düşüş yaşayan ADA piyasanın genel düşüş eğilimi ile beraber negatif seyrediyor.

Cardano boğaları daha önce Eylül 2021’de fiyatı 2,96 dolar seviyesine kadar çıkardı ancak momentum devam etmedi. Finbold tarafından aktarılan verilere göre ADA son 2 yıl içerisinde tam olarak hak ettiği değerin çok altında kaldı. Özellikle MVRV indikatörüne bakıldığında ADA’nın asıl değerinin şu an için bile 1,20 doların üzerinde olduğu görülüyor. Popüler kripto para analisti Ali Martinez, ADA yatırımcılarının şu an 365 günlük grafikte zararda olduğunu ve ADA’nın olması değerinin altında kaldığını aktardı.

Bu duruma rağmen ise ağdaki yatırımcı sayısında önemli bir artış var. Günlük adres sayısı kısa sürede %167 artış elde etti ve 112.500 adrese ulaşıldı.

İlgili Haber
Cardano Aktif Adres Sayısı 160.000'i Aştı

Böyle bir artış ise genellikle önce volatilite, devamında ise fiyat artışını takip eder. ADA fiyatı için şu an 1,10 dolar direnci önemli ve bunun devamında 1,25 dolar kritik olacaktır. Ancak Bitcoin’deki negatif görünüm düzelmeden diğer altcoinlerin iyi performans göstermesi oldukça zor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu