AnalizCardano

Cardano (ADA) Tarafındaki Santiment Verileri Ne Yöne İşaret Ediyor?

Hangi Seviyeler Dikkat Edilmeli?

Son zamanlarda piyasanın genel dinamiklerine baktığımızda Bitcoin ile beraber diğer altcoinler de kısa süreli bir yükseliş ivmesi gerçekleştikten sonra bir düzeltmeye gitmişti.

Cardano tarafında da fiyatın bu düşüşüne rağmen, santiment verilerine baktığımızda 10 milyondan fazla ADA tutan balinaların toplam arzdaki payı, 14 ayın en yüksek seviyesine çıktığını görüyoruz.

Bunun yanında balinaların toplam arzının %46.6’lık kısmına sahip olduğu ve ADA almayı sürdürdükleri verilerden görebilmekteyiz.

Zincir üstü veriler dışında teknik açıdan Cardano (ADA)’nın günlük grafiğine baktığımızda, 14 Mart tarihine denk gelen 0.78 dolar seviyesinden yapmış olduğu impulsive hareketi ile 1.25 dolar seviyesine ulaşıp bu bölgeden 2 defa tepki alması ile 0.90 dolar desteğine geri çekilme oluşmuştu.

Aynı zamanda fiyat şu anda 1.03 dolar bölgesinde aşağı yönlü market kırılımını gerçekleştirdikten sonra, bu bölgenin altında seyir halindedir.

Diğer taraftan hem RSI hem de MACD göstergelerinin aşırı satış bölgelerinden vermiş olduğu yukarı yönlü sinyal ile bu msb alanına tepki alarak yaklaşık %7 lik bir yükseliş sağlamış bulunmaktadır.

Fiyat 21 EMA’nın üzerine çıkmayıp, 0.975 dolar bölgesi altında sürdürdüğü satış baskısı ile önce altta belirtilen 0.85 dolar desteği daha sonrasında 0.80 ve 0.78 dolar bölgelerine geri çekilebilir.

Sonuç olarak, aslında diğer coinler gibi Cardano tarafında da yükseliş trendinin ve düşüş trendinin devamı şu anki piyasa koşullarında Bitcoin’in yönüne bağlı olduğunu söylememiz gerekir.

Bitcoin’de meydana gelebilecek yeni bir düşüş, diğer altcoinler gibi Cardano’yu da etkileyecektir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu