CardanoHaberler

Cardano (ADA) Yakında Büyük Bir Güncelleme Alacak: Neler Değişecek?

Yapılan açıklamalara göre Cardano (ADA) ağı yakında büyük bir güncelleme almaya hazırlanıyor. Altcoin için ne değişecek?

Cardano’nun arkasındaki şirket olan IOHK’nın resmi Twitter hesabından paylaşılan bilgilere göre ADA mainnet’ine kısa bir süre sonra büyük bir güncelleme gelecek.

Güncelleme ile Birlikte Cardano’nun Blok Boyutu Yüzde 10 Artacak

Açıklamaya göre ADA’nın blok boyutu %10 yani 8 kilobayt kadar artırılacak. Mevcut durumda 80 kilobayt olan blok boyutuna 8 kilobayt daha eklenecek. Bu güncelleme önerisi geçtiğimiz hafta yapılmıştı.

Bu gelişme ile birlikte Cardano ağına önemli bir iyileştirme yapılmış olacağını düşünülüyor. Blok boyutunun büyümesi ile birlikte merkeziyetsiz uygulamaların büyüme hızı artacaktır. Son güncelleme, ADA ağına geliştirici ekip tarafından bu yıl yapılması planlanan iyileştirmeler kapsamında gerçekleştirildi.

Güncellemenin hayata geçmesiyle birlikte IOHK ekibinin ADA ağının performansını en az beş gün boyunca yakından inceleyeceği öğrenildi.

ADA ekibi, altcoin ağında yıl boyunca son zamanlarda yaşanan genişleme ile birlikte ağ üzerinde son derece dikkatli bir şekilde iyileştirmeler yapılacağını duyurmuştu.

“ADA Ağında Yaşanan Büyüme ile Birlikte Ağ Üzerinde Sürekli Olarak İyileştirmeler Yapılacak”

Geçtiğimiz ay Youtube üzerinden yapılan canlı yayında ADA yöneticisi John Alan Woods, bu yıl yapılan güncellemeler sayesinde ADA ağındaki blok boyutunun 64 kilobayttan 80 kilobayta çıktığını söylemişti. ADA kurucusu ünlü matematikçi Charles Hoskinson da düzenli olarak Youtube üzerinden canlı yayın açarak güncellemeler hakkında bilgi veriyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda ADA fiyatı son 24 saatteki %0.82 yükselişi ile birlikte 0.89 dolardan işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu