binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinCardano Kurucusu Charles Hoskinson'dan Cesur İddia: "Bitcoin'in Hayatta Kalacağını Düşünmüyorum"

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson’dan Cesur İddia: “Bitcoin’in Hayatta Kalacağını Düşünmüyorum”

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, yaptığı açıklamada Bitcoin'in (BTC) geleceğini değerlendirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Cardano CEO’su Charles Hoskinson kısa süre önce yaptığı bir açıklamada, Bitcoin’in geleceğine ilişkin güçlü bir kuşku duyduğunu söyledi.

Hoskinson, “Bitcoin’in hayatta kalmak için sektöre ihtiyacı var ve kesinlikle borsalara ve diğer tüm altyapıya ihtiyacı var çünkü bu boyutta kendi kendine yeterli değil” dedi.

Bu durumu, gelişmek için artık Bitcoin’e ihtiyaç duymadığına inandığı genel kripto para ekosistemiyle karşılaştırdı. “Sektörün hayatta kalmak için artık Bitcoin’e ihtiyacı yok” dedi.

Hoskinson, Bitcoin’in “dijital altın” olarak ünlendiğini kabul etmekle birlikte, temelde deflasyonist bir para politikasına sahip bir token olmaya devam ettiğine dikkat çekti. Sağlam bilimsel temellere sahip yeni dijital varlıkların Bitcoin’in yerini alabileceğini ve eşit ya da daha fazla güvenlik sunabileceğini savundu. “Herhangi bir anda, başka bir dijital altın oluşabilir ve arkasında iyi bir bilimsel temel varsa, daha fazla olmasa da en az onun kadar güvenli olacaktır” dedi.

Cardano’nun gelişimine değinen Hoskinson, proof-of-stake protokolünü tasarlarken titiz bir bilimsel yaklaşım izlendiğini söyledi. Kurucuya göre Cardano’nun ekibi yedi yıl boyunca güvenli, enerji tasarruflu bir konsensüs protokolü oluşturmaya odaklandı.

Hoskinson, bu ilerlemelere rağmen Bitcoin topluluğunun bu çabaları reddettiğini belirtti. “Bitcoin ekosisteminin tepkisi, bunun bir aldatmaca olduğu, böyle bir teknolojinin var olamayacağı, sürekli hareket ve proof-of-stake’in yanlış olduğu yönündeydi.” dedi.

İlgili Haber  Sıcak Gelişme: ABD'de Merkez Bankası Dijital Para Birimlerini Yasaklayan Yasa Tasarısı Temsilciler Meclisi'nden Geçti

Hoskinson, Bitcoin’in mevcut konumunu Microsoft’un Windows ile tarihsel hakimiyetine benzetti ve Windows’un teknoloji paradigmaları değiştikçe kritik pazar konumunu kaybettiğini belirtti. Uyum sağlayamaması halinde Bitcoin’in de benzer bir kaderle karşı karşıya kalabileceği uyarısında bulundu.

Hoskinson, sektör geliştikçe ve Bitcoin ağı dışındaki yeniliklere odaklandıkça Bitcoin’in önemini kaybedebileceğine dair endişelerini dile getirdi: “Uyandığınızda yaptığınız şeylerin %98’inin Bitcoin dışında olduğunu görüyorsunuz. Ve kendinize sormaya başlıyorsunuz, BTC’yi neden gerçekten önemsiyorum?”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

3 YORUMLAR

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Yasin ozbek

Yahu bu arkadaş ne içiyor Yavrum BTC Yükselse de ediliyorsunuz, düşsede..

Sözde merkeziyetsizsiniz İran basbakaninin helikopteri düştü cakildiniz ne ayaksiniz siz ?

Aslı

Kendisi hayatta kaldı sanki bitkisel hayatta haberi yok galiba

Son of a Btc

Yürrüüü sakallı. Senin Ada’n hayatta kalsın dua et.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail