binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiSıcak Gelişme: ABD'de Merkez Bankası Dijital Para Birimlerini Yasaklayan Yasa Tasarısı Temsilciler...

Sıcak Gelişme: ABD’de Merkez Bankası Dijital Para Birimlerini Yasaklayan Yasa Tasarısı Temsilciler Meclisi’nden Geçti

ABD Temsilciler Meclisi, Merkez Bankası Dijital Para Birimlerini (CBDC) engellemeyi amaçlayan yasayı onayladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Temsilciler Meclisi, merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) çıkarılmasını engellemeyi amaçlayan Cumhuriyetçilerin öncülüğündeki bir tasarıyı kabul etti.

Oylamada 216 milletvekili lehte, 192 milletvekili aleyhte oy kullanırken, 213 Cumhuriyetçi, onaylanan CBDC Gözetim Karşıtı Devlet Yasasını destekledi. Üç Demokrat da tasarı lehinde oy kullanırken 192 Demokrat tasarıya karşı çıktı.

Tasarı, Temsilciler Meclisi Çoğunluk Temsilcisi Tom Emmer tarafından Eylül 2023’te sunulmuştu. Tasarı, FED’in şahıslara CBDC ihraç etmesini engellemeyi amaçlıyor.

İlgili Haber  Dünyanın En Büyük Dijital Varlık Şirketi Grayscale, Sürpriz İki Altcoin İçin Yatırım Ürünü Çıkaracağını Duyurdu

CBDC’ler ile ilgili olarak Emmer’in ana endişesi, finansal işlemlerin geniş çaplı gözetimi potansiyeliydi. Daha önce CBDC’lerin “nakit parayı taklit etmek üzere tasarlanmadıkları takdirde federal hükümete Amerikalıların işlemlerini gözetleme ve siyasi olarak popüler olmayan faaliyetleri engelleme olanağı verebilecek hükümet kontrolündeki programlanabilir para” olduğunu ifade etmişti.

Yatırım bankası TD Cowen, Temsilciler Meclisi’nin CBDC karşıtı tasarısının daha geniş etkileri olabileceği konusunda uyardı. Banka bugün yaptığı açıklamada, “Böyle bir yasağın ABD bankalarının küresel hakimiyeti ve ABD dolarının küresel rolü açısından olumsuz olduğunu düşünüyoruz” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Cavit karaman

Grayscale nin yan kuruluşu olduğunu söyleyen wexchange isimli yatırım platformu bakiyemi vermiyor vergi talep ediyor,, yardımcı olabilecek bir arkadaş arıyorum

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail