AnalizCardano

Cardano’da (ADA) Güncel Seviyeler Ve Beklentiler Neler?

Cardano (ADA) detaylı teknik analiz ve tahmin…

Kripto para piyasasında hızlı yükselişiyle çoğu balinanın ilgisini üzerine çeken Cardano (ADA), coinmarketcap verilerine göre piyasa değeri en yüksek üçüncü kripto olmuştu. Ancak ilk önce sırasını son zamanlarda favori olan Binance Coin’e (BNB) kaptıran ADA, bir tokat da Tether’dan (USDT) yiyerek 5. sıraya geriledi.

ADA’nın en yüksek seviyeyi gördüğü 27 Şubat’tan bu yana %20 değer kaybına uğradığı görülürken birçok analist ve milyarder, yeni bir yükselişin geleceğini düşünüyor. Bunlardan bir tanesi de hiç ADA alıp satmadığını ancak ilgi duymaya başladığını söyleyen milyarder yatırımcı Mike Novogratz.

İlgili Haber
Milyarder Mike Novogratz, Rallisi Biten Cardano (ADA) Hakkında Konuştu

Yükseliş Beklentisinde Hedef Ne?

Coinmarketcap’te piyasa değerinin 37 milyar doların altına düşmesiyle beşinci sırada yer alan ADA, yayın saati itibariyle 1.140 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Cardano (ADA) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Günlük grafik açısında 6 Şubat’tan bu yana oluşan ve yükselen tepelerle çizilen trend çizgisi altında mum kapanışları olması halinde, yükseliş trendinin bozulacağı düşünülüyor. Ayrıca fiyatın bu trendden destek aldığı düşünüldüğünde grafiğe uygulanan trend temeli fibonacci, fiyatın 1.69 doları hedeflediğini gösteriyor.

Analistler, bu hedefle alış yapan yatırımcıların yeşil trend çizgisi altında günlük mum kapanışında stratejik olarak stop olunması gerektiğini belirtiyor.

4 Saatlik Görünüm

4 saatlik grafikte fiyatın 1.047 – 1.07 dolar desteği ile 1.229 – 1.25 dolar direnci arasında ilerlediği görülüyor. Bu aralıkta ilerleyen ADA, bir de 1.15 dolarlık ara seviye ile mücadele ediyor.

Cardano (ADA) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Grafikte belirtilen ve kırmızı bölge olan 0.955 – 0.978 dolar aralığına kadar parçalı alım yapılabilirken altında stop olunabilir. Ayrıca yükseliş durumunda sarı bölgenin üzerinde yapılacak 4 saatlik mum kapanışları, ADA’nın 1.44 – 1.46 dolar aralığına kadar yükselişinin önünü açabilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınız bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu