Cardano

Cardano’nun Büyük Heyecanla Beklenen Hydra Güncellemesine Az Kaldı – Peki Hydra Neyi Değiştirecek?

Cardano geliştiricilerinin büyük projesi olan Hydra için geri sayım başladı ve ilk meyveler toplandı.

Ethereum (ETH) kurucu ortağı tarafından Ethereum’a rakip olması için geliştirilen Cardano (ADA), şimdi çok önemli bir güncellemeye doğru ilerliyor.

Kısa süre önce Alonzo hard forku ile akıllı kontrat özelliğine kavuşan Cardano, şimdiki hard fork ile ise bunu bir üst seviyeye taşımak istiyor.

İlgili Haber
Cardano'da Alonzo Bitti: Sırada Ne Var? CEO Açıkladı!

Hydra ekibi aslında yeni bir kilometre taşını daha geride bıraktı ve protokolün piyasaya sürülmesine bir adım daha yaklaştı. Cardano kurucusu Charles Hoskinson konu hakkında yaptığı açıklamada da ekibi tebrik etti.

Cardano’ya Büyük Güncelleme!

Hydra ekibi, Cardano ana ağında Hydra Heads isimli yan ağların ilkini kısa süre önce aktif etti. Bu da Layer 2 odaklı ölçeklenme çözümünün resmen ana ağa entegre edilmeye başlandığı anlamına gelmekte. Protokolün piyasaya sürülmesi böylece çok daha yakın bir zamana alındı.

Hoskinson ise konu hakkında şunları ifade etti:

Bu dönüm noktasını gerçekleştirdikleri için Hydra ekibiyle son derece gurur duyuyorum. Cardano Ekosistemindeki en hızlı ve en iyi uygulamalı araştırma parçalarından biridir.”

2020 yılında ilk olarak gündeme gelen Hydra güncellemesinin gerçekten de bu kadar kısa sürede aktif hale getirilmesi büyük bir başarı.

Cardano bu güncelleme ile aynı Ethereum’un 2.0’ye geçişindeki gibi ciddi bir ölçeklenme elde etmeyi umut ediyor. Hoskinson, ekibin kısa sürede büyük işler başardığını ve bu güncelleme ile ağda saniyede yapılacak işlem sayısının rekor kırabileceğini vurguladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Harika.coksey.deyisir.umarim


Başa dön tuşu