Haberler

Çarpıcı Rapor: 2021’de Bitcoin Saldırganlığında Rekor Kırılabilir!

2021 yılında siber saldırıların coronavirüs nedeniyle rekor kırması bekleniyor.

Kaspersky’nin siber tehdit araştırma bölümü Securelist, tarafından hazırlanan 2021 yılı siber güvenlik raporunda coronavirüs nedeniyle artan işsizlik, ekonomik sıkıntılar ve birçok nedenden dolayı siber saldırıların daha çok artabileceği ve Bitcoin ile işlenen suçlar ile birlikte Bitcoin yatırımcılarına karşı işlenen suçlarda ‘rekor düzeyde artış olabileceği’ uyarısı yapıldı.

Raporda, siber suçların 2021 yılında daha çok olmasının Bitcoin yatırımcılarını ve borsalarını daha fazla güvenlik önlemi almaya itmesi gerektiği belirtilirken, Bitcoin ile işlenen suçlarda artış beklentisinin ‘oldukça fazla’ olabileceği belirtildi.

Coronavirüs Hırsızlığı Arttırdı

Siber suçlardaki artışın nedeni olarak daha fazla vakit olması, coronavirüs nedeniyle işsiz kalmak, coronavirüs nedeniyle daha fazla insanın internette zaman geçirmeye başlaması nedenler arasında gösteriliyor. Yatırımcıların bilhassa dikkatli hareket etmesi ve antivirüs programları kullanmaları öneriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu