BlockchainHaberler

Carrefour ve Nestlé, IBM Blockchain Ürününü Kullanacak!

Carrefour ve Nestlé resmi bir duyuru ile bugünden itibaren IBM şirketinin Blockchain ürün takip sistemini kullanarak süt bazlı bebek ürünlerini (mama vb.) takip edeceklerini duyurdu.

Küresel olarak en büyük market zincirlerinden bir tanesi olan Carrefour ve Dünya gıda devi Nestlé bugün yapılan duyuruya göre yazılım devi IBM’in Blockchain ürün izlenebilirlik ürününü kullanarak süt bazlı bebek ürünlerinin tedarik zincirini sürekli olarak takip edecek. Bebek ürünlerinin takip edilecek olması konusunda atılan bu adım sayesinde bebek ürünlerinin ilk baştan itibaren tüm sürecinin rahat bir şekilde takibi ve bu sayede anne ve bebek güvenliği konusunda ürünlerin daha güvenilir olmasını desteklemiş olacak.

Carrefour ve Nestlé IBM ile yapılan anlaşma gereğince ne kadarlık ödemeler yaptıkları konusunda bir bilgi vermezken, bu ürünün kullanımının bebek ürünlerinden hemen sonra kırmızı et, tavuk ve balık gibi domuz eti ürünleri için de market zincirleri tarafından aktif olarak kullanılabilecek olduğu beklentisi var. Beraberinde Nestlé tarafından tüm dünyaya ihraç edilen ürünlerin rahat ve sıkı bir şekilde takibinde Blockchain konusundan çok daha fazla yardım alabileceği, bunun ise çok daha insana güvenli gıda ve su tüketimi imkanı sağlayacak olduğu öngörülmekte.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı