Haberler

Cboe Exchange, Bitcoin’in Vadeli İşlemlerini Düşürmek İstiyor

Cboe Exchange, Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin fiyatını değiştirmek istiyor. Bu değişim, döviz kuru operatörünün ilk kez kripto para ürününü piyasaya sürmesinden birkaç ay sonra gerçekleşti.

17 Nisan tarihli Commodity Futures Trading Commission’ta (CFTC) yeni yayınlanan bir mektupta, CBOE Future Exchange (CFE) genel müdürü Matthew McFarland, vadeli işlem sözleşmelerinde asgari artışını 10 puan (10 $ değerinde) düşürecek bir kural değişikliği önerdiğini açıkladı. 1 Mayıs’ta veya sonrasında 1 kez 5 puan (5 $ değerinde) düşmüş olacak.

McFarland, söz konusu hareketin “XBT vadeli işlemlerinde piyasa üzerinde olumlu bir etkisi” olacağını yazdı.

Cboe Exchange Değişiklikte Sözleşmenin Geçerli Olacağını Söyledi

Değişiklik, tek bir sözleşme için geçerli olacak, yani sadece bir sözleşme içeren ve bir yatırımcıya aynı anda iki farklı sözleşme satın alma ve satma zorunluluğu olan işlemlere uygulanamayacak. Spread’e göre, spread işlemlerinin şu anda 0,01 puanlık (0,01 $) minimum artışı var.

McFarland, bu değişikliği yapma kararının, şirketin Aralık ayında başlattığı vadeli işlem sözleşmelerinden bu yana topladığı verilerle desteklendiğini söyledi. “CFE, XBT vadeli işlemleriyle ilgili deneyimlerini değerlendirmeye devam etme niyetinde. Bu deneyim ışığında XBT vadeli işlemlerle ilgili gelecekteki değişiklikleri yapmaya karar verebileceğini” yazdı.

McFarland şu şekilde devam etti:

“CFE, değişikliğin etkisinin kamuya ve piyasadaki katılımcılarına faydalı olacağına da inanıyorum.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu