bybit banner
bybit banner

CCN Kapanıyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

CCN kripto para haberleri konusunda en iyi tanınmış medya siteleri arasında ilk sıralarda. Dünyada en fazla ilgi gören kripto para siteleri arasında ilk sıralarda ve Google aramalarında da bugüne kadar ilk sayfada adını görmek mümkündü.

Siteden bugün yapılan basın açıklamasında ise CCN yönetiminin son Google çekirdek güncellemesi ile site gelirlerinin %90 oranında düştüğü ve buna bağlı olarak %71 oranından daha fazla düşen kullanıcı hit kaybı sebebi ile sitenin kapatılmasına ve bu sayede Google’a büyük bir tepki gösterilmiş olacağına karar verdikleri açıklandı.

Site büyük bir tepki göstererek rakiplerine bir yer açmış olsa da bu açıklamanın Google’ın dikkatini çekmek için yapılmış olabileceği iddia ediliyor. Google her yeni güncelleme ile sitelerin sıralamalarına etki ediyor ve yeni güncellemeler kripto para sektöründe de bazı haber sitelerine ciddi oranda büyük hasarlar veriyor. Google bu konuda geri adım atmak yerine siteleri daha fazla düşüren çalışmalarda bulunsa da bunu düzeltmek için bir adım atmadı. CCN kapandıktan sonra sektörde belirgin bir problem oluşması mümkün.

Kripto para dünyasının en popüler haber sitesi CCN.com, Google’ın güncellemesi sonucu kapatılıyor. Yapılan açıklamalara göre Google’ın bir güncellemesi CCN’in trafiğini büyük ölçüde olumsuz etkilemiş ve kapanma eşiğine getirmiş. Haber Sitesinin kurucusu Jonas Borchgrevink yaptığı açıklama ile CCN’in kapatılacağını doğruladı. Borchgrevink, konuşmasında şu zamana kadar dünyanın en yüksek trafiğe sahip kripto haber sitesi olduklarını belirtti ve “CoinDesk ve CoinTelegraph 1 numaralı Alexa sıralaması için geçtiğimiz altı yıl boyunca bize arkadaşça bir rekabet sağladı” diye ekledi.

2013 yılının yazında CryptoCoinsNews adıyla kurulan haber sitesi, kendi dalında piyasanın en başarılı ismi olmuştu. Nitekim Google’ın 3 Haziran’da yaptığı güncelleme sonucu CCN’in trafik oranı adeta yere çakıldı. Güncellemenin gelmesiyle birlikte haber sitesinin Google trafiği bir gecede %71 düşüş yaşadı.

Tabi trafik oranın düşüşüyle sitenin günlük geliri de bir anda %90 düştü.  Borchgrevink,Piyasanın zirve ismiyken bir anda kapanma aşamasına gelen CCN için Google’dan yardım istediklerini; nitekim Google’ın neden siteyi kapatmak için bunu yaptığına dair bir açıklama elde edemediklerini belirtti. Konuyla ilgili herhangi bir sorumluluk almayan Google, aynı güncelleme ile Cointelegraph sitesinin de trafiğinin %21 oranında düşmesine sebep olmuş. Kapatılma kararı alınan CCN’in kurucusu Borchgrevink, bu düşüşün sebebinin, kripto para hakkında yazan haber sitelerini sansürlemek amaçlı olabileceğine de vurgu yaptı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları