Kripto HaberleriHaberlerCelsius CEO'su "Bitcoin Ve Ethereum En Güvenli Liman"

Celsius CEO’su “Bitcoin Ve Ethereum En Güvenli Liman”

Takip et

Celsius CEO’su Alex Mashinsky, yakın tarihli bir röportajında Bitcoin’i ve sektöre yönelik düzenleyici tutumu değerlendirdi. Kendini Bitcoin maksimalisti olarak tanımlayan Mashinsky,

Kripto para birimleri için trilyonlarca dolarlık piyasa kapitalizasyonunu geçtik, bunun yarısı Bitcoin tarafından korunuyor. Yani belli ki Bitcoin doğru bir şey yapıyor.

dedi.

Öte yandan altcoin bağlamında düşünüldüğünde 12.000 projeden çok büyük bir kısmının başarısız olacağına inandığını belirten Mashinsky, Bitcoin’le birlikte sadece birkaç kripto projesini desteklediğini belirtti.

Mashinsky bu düşüncelerine ek olarak -benimseme söz konusu olduğunda- çoğu insanın Bitcoin gibi çok uçucu varlıklarla nasıl başa çıkacağını bilmediğini de sözlerine ekledi ve “Doğru giriş noktasını bulamıyorlar…” dedi.

SEC’in Kripto Varlıklarla İlgili Tutumu

Son dönemde sektördeki FUD ve Omnicron varyantı etrafındaki endişelerin artması Bitcoin yatırımcılarının yalnızca bir günde 575 milyon dolar değerinde 10.000’den fazla BTC satmasına yol açtı.

Bununla birlikte SEC başkanı Gary Gensler de yakın tarihli bir açıklamasında kripto sektöründe yaklaşan bir kıskaç olduğunu ima etmişti.

“Gerekli açıklamalar veya piyasa gözetimi olmadan birçok jeton kayıtsız menkul kıymet olabilir.” demiş ve sektörü uyarmıştı. “Bir borç verme platformu menkul kıymet sunuyorsa SEC yargı yetkisine de girer.” diyen Gensler’ın sözlerine istinaden Mashinsky, Bitcoin ve Ethereum’un yeterince merkeziyetsiz olduğunu belirterek bu durumun BTC ve ETH’yi “menkul kıymet” olma tartışmalarından uzak tuttuğunu ifade etti.

Mashinsky ayrıca diğer varlıklar hakkında hala soru işaretleri olduğunu ancak kesinlikle Bitcoin ve Ethereum konusunda herkesin güvende olduğunu düşündüğünü ve bunların menkul kıymet olarak görülmesinden endişe duymadığını ifade etti.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları