HaberlerKripto Para

Celsius CEO’su, Piyasanın Düşmesine Neden Olan Olayla İlgili Son Durumu Paylaştı!

Kripto para piyasasındaki düşüşün nedenlerinden biri olan Celsius olayları hakkındaki son durumu CEO paylaştı.

Kript para kredilendirme platformu Celsius CEO’su, ekibin para çekme işlemlerinin dondurulması sorununu çözmek için “durmaksızın” çalıştığını açıkladı, ancak şirket son dönemde yaşanan kargaşadan nasıl bir çıkış yolu izleyeceğini henüz paylaşmadı.

“Celsius Ekibi Aralıksız Çalışmalarını Sürdürüyor”

Şirket CEO’su Alex Mashinsky, yaptığı açıklamasında şu ibareleri kullandı:

“Endişelerinizi gidermeye odaklandık ve bu kadar çok kişiden fikir aldığımız için minnettarız. Bir araya geldiğinizi görmek, topluluğumuzun dünyadaki en güçlü topluluk olduğunun açık bir işaretidir. Bu zor bir an, sabrınız ve desteğiniz bizim için dünyalara bedel.”

Pazar gecesi likidite pozisyonunu dengelemek için platformdan para çekimlerinin durdurulmasından bu yana şirket zor günler geçiriyor.

Şirket piyasa düşüş yaşarken Twitter üzerinden tüm çekim, transfer ve swap işlemlerinin durdurulduğunu açıklamış ve kripto para piyasasındaki koşulları gerekçe göstermişti. Bu haberin ardından platformun kendi tokeni CEL büyük bir düşüş yaşamıştı.

Duyurudan bu yana, diğer borç verenler, Celsius’un likidite sıkışıklığının arkasındaki ana suçlu olan staked ether (stETH) ile aralarına mesafe koymaya çalıştı.

İlgili Haber
Beklenen Celsius Fırtınası Resmen Koptu: Bütün İşlemler Durduruldu, Ethereum (ETH) Fiyatı Düşüşe Geçti!

stETH tokeni merkeziyetsiz borsa olan Curve Finance üzerinde Ethereum fiyatına endeksli olarak işlem görüyor ancak ETH fiyatının düşüşe geçmesiyle birlikte bu endeks oranında bozulmalar yaşandı. Celsius şirketi bu stETH tokenlerinden yüklü miktarda elinde bulunduruyordu.

Yaşananların ardından Celsius’un Akin Gum Strauss Hauer & Feld LLP’den bir grup yeniden yapılandırma avukatını işe aldığı bildirildi. Ayrıca olası çözümler ve potansiyel finansman seçenekleri konusunda danışmanlık yapması için Citigroup’u görevlendirdi. Bu banka daha önce de madencilik iştiraki ve ilk halka arz planları konusunda şirkete danışmanlık yapmıştı.

Yine de, bu henüz firma için somut bir plana dönüşmedi. Para çekme işlemleri halen durmuş durumda ve bunun ne zaman değişeceği belli değil.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu