EthereumHaberler

Beklenen Celsius Fırtınası Resmen Koptu: Bütün İşlemler Durduruldu, Ethereum (ETH) Fiyatı Düşüşe Geçti!

Kripto para staking ve lending platformu olan Celsius, son söylentilerin üzerine bu sabah itibarıyla resmen bütün para çekme ve yatırma işlemlerini askıya aldı.

Kripto para staking ve lending platformu olan Celsius, son söylentilerin üzerine bu sabah itibarıyla resmen bütün para çekme ve yatırma işlemlerini askıya aldı.

Aave üzerindeki 247 milyon dolarlık Wrapped Bitcoin‘i unstake edip bunu FTX kripto para borsasına daha fazla likidite elde etmek için gönderdiği söylentisi sonrası krizin derinleştiği Celsius an itibarıyla çok tehlikeli bir konumda.

Celsius, İşlemleri Durdurdu

Çekilen 247 milyon dolarlık wBTC sonrasında 50.000 ETH‘nin de benzer şekilde unstake edilip gönderildiği vurgulanmıştı. Peki bunlar tam olarak ne anlama geliyor?

Celsius, özellikle Anchor Protocol ve UST’nin çöküşü sonrasında kullanıcıların fonlarını yanlış kullanıyor olabileceği endişesi nedeniyle eleştirilmişti.

Hem staking hem de kripto para tabanlı kredi platformu olarak bilinen Celsius, Ethereum için büyük bir risk. Celsius’un batması demek, platformun ayakta kalabilmesi için ciddi miktarda ETH satması demek oluyor. Bu da son günlerde ETH fiyatında görülen sert düşüşün temel sebeplerinden birisi olarak gösterilmekte.

Celsius ekibi net bir açıklama yapmasa da bütün işlemlerin resmen durdurulduğunu bu sabah aktardı. Celsius ekibinin buna gerekçe olarak “topluluğun çıkarlarını” gösterdiği görülse de durum biraz daha farklı olabilir.

Celsius üzerinde kredisi bulunan ve tasfiye olmaya yaklaşan bazı kullanıcılar ise fon yatıramadıkları için tasfiye olabilir. Ethereum fiyatı bu gelişmeler ile birlikte 1.400 doların da altına indi ve düşüş son hız devam ediyor.

İlgili Haber
Analiste Göre Bitcoin ve Ethereum Bu Seviyeye Düşerse Bir Felaket Tetiklenebilir!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu