BitcoinEthereumHaberler

Analiste Göre Bitcoin ve Ethereum Bu Seviyeye Düşerse Bir Felaket Tetiklenebilir!

Kripto para analisti Colin Wu, yaptığı açıklamasında Bitcoin ve Ethereum fiyatı için bu seviyenin tehlikeli olduğunu söyledi.

Kripto para gazetecisi Colin Wu, Parsec Finance’ten elde ettiği verileri değerlendirdi.

Analiste göre Bitcoin ve özellikle Ethereum fiyatı tehlikeli seviyelere yaklaştığı için borç verme ve borç alma piyasası risk altına girdi ve gerçek bir felakete neden olabilir.

“Bitcoin 21.600 Dolara, Ethereum 1.150 Dolara Geldiğinde Likidasyon Artacak”

Söz konusu sorun, ETH’nin 1.150 doların altına düşmesi halinde piyasada ortaya çıkacak likidasyon miktarında yatıyor.

Analistin iddiasına göre ETH fiyatı 1.150 dolara ulaştığında 500 milyon dolarlık on-chain teminat likidite olacak ve Bitcoin fiyatı da 21.600 dolara geldiğinde 300 milyon dolarlık ek on-chain teminat yine likidasyona uğrayacak.

Analiste göre bu büyük çaplı likiditasyon, piyasanın daha da düşmesini ve merkezi olmayan uygulamalardan büyük miktarda fon çıkışını körükleyecek. Merkezi olmayan uygulamaların kullanımındaki büyük düşüş, ağın gelirlerini azaltacak.

500 milyon dolardan fazla likidasyon ile varlıklar üzerindeki baskı büyük ölçüde artmış olacak.

Enflasyon Verisinin Ardından Kripto Para Piyasası Düşüşe Geçti

Kripto para piyasasındaki satışların ana nedeni beklenmedik enflasyon verileriydi.

ABD dolarının şiddetlenen devalüasyonu, altın gibi emtialarda bir ralliye neden oldu ve 24 saat içinde altın değerinde %3’ün üzerinde bir artış yaşandı.

ETH fiyatındaki düşüşün daha fazla olması ise normal şartlarda birbirine eşit olması gereken stETH ve ETH coinlerinin aralarındaki fiyat sabitliğinin bozulmasından kaynaklandı.

Bununla birlikte BTC düşmanı Peter Schiff, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında ETH fiyatının 1.000 dolara doğru yola çıktığını iddia etmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

İnşallah bütün kripto paralar sıfırlar o piyasa yapıcılar uğrasa uğrasa bozdular ayarını onlarında ellerinde patlar inşallah.


Başa dön tuşu