fbpx
1xbit
Haberler

Cep Telefonları Bitcoin Madenciliği İçin Kullanılabilir

Nexo

Henüz hali hazırda hiçbir cep telefonu kripto para madenciliği için kullanılamıyor. Android cihazlar üzerinde belirli işlemler ile 1 ila 2 dolar aylık kazanmak mümkün olsa bile bu cihazlar üzerinden tam anlamı ile madencilik yapıldığı söylenemez. Bulut madenciliği konusundan ayrı olarak real madencilik gelecekte cep telefonları üzerinden yapılabilecek. Araştırmalar gösteriyor ki kripto para sektörünün bu şekilde ilerlemeye devam etmesi durumunda gelecek yıllarda madencilik alanında da ciddi gelişimler olacak olduğunu ve daha fazla insanın kripto para yatırımları yapacak olduğunu ortaya sermekten geri kalmadı.

Madencilik Cihazlara Aktarılacak

Madencilik teknolojisi ise şuan bilgisayarlar üzerinde dahi tam olarak yapılamayan ana hat sistemlerine bağlı olarak yapılabilen bir işlem ve oldukça fazla zorlu. Aşırı asınma, aşırı fan sesi ve aşırı zorlanma dolayısı ile ekran kartı ve işlemcilerin dahi yandığı madencilik sırasında maalesef ki günümüz teknolojisi adeta bir uçağın motoru nasıl ki belirli bir seviyede maximum düzeyde çalışır ise o şekilde bir çalışma yapılmasını istiyor.

Ama iddialar gelecek ortalama 5 ila 10 yıl içerisinde mobil cihazların madencilik ekipmanları kadar başarılı üretimler yapabileceğini gösteriyor. Bu iddiaların asıl temel sebebi ise günümüz bilgisayarlarına oranla akıllı telefonların çok daha fazla işlem yapabilmesi ve çok daha fazla hızlı olması.

  • Cep telefonunuzdan madencilik yapmak ister miydiniz?

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı