Haberler

CFTC Uyardı: Corona Virüs Dolandırıcılarına Dikkat!

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) corona virüsü sonrasında finansal dolandırıcılık vakalarında artış olduğunu açıkladı.

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) swap ve diğer işlemler hakkında bugün yeni kararlar açıkladı. Bir süredir tüm dünyada etkisini gösteren ve kritik düzeyde ölümlere neden olan corona virüsün binlerce dolandırıcının elinde koz olarak kullanıldığını söyleyen yetkililer, buna karşı kurum olarak gerekli tüm önlemleri almaya devam edecek olduklarını belirtti.

Yatırımcılar ve vatandaşların hiçbir şekilde resmî kurum ve kuruluşlar tarafından yapılan uyarılar dışında sosyal medya ve internet üzerinden yapılan çağrılara uymamaları, dolandırıcılık faaliyetlerine kendi ayakları ile gitmemeleri yönünde uyarı yapıldı.

ABD ve diğer ülkelerde corona virüsünü kullanarak dolandırıcılık faaliyetleri gerçekleştirmek isteyen çok sayıda dolandırıcının bu dönemde en büyük silahı corona virüsü ve internet, özellikle de sosyal medya oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu