Bitcoin

Chainalysis: Bitcoin Ödemelerinde Yüzde 80 Düşüş Yaşandı

Chainalysis araştırması %80 düşüş olduğunu doğruladı.

Chainalysis tarafından 2018 yılında yapılan araştırma Reuters tarafından yayınlandı. Reuters haber ajansının yayınladığı araştırma 2018 yılı içerisinde ticari ödemelerde Bitcoin kullanımının %80 oranında düşüş yaşadığını ve 2017 yılına oranla %80 gerilediğini gösterdi. Sürekli olarak farklı fiyat sürecinde olması ve fiyatının olağanüstü değişimler yaşaması dolayısı ile ticari ödemelerdeki kayıp ”çok fazla” oldu.

Fiyatının sürekli olarak değişmesi dolayısı ile yatırımcıların tepkisini çeken ve yeni yatırımcıların endişe ile satın almaya yanaşamadığı kripto paraların, bu süreçte yaşadığı değer kaybının gelecekte çok daha fazla artması bekleniyor. Gelecekte artış yaşanacak olması kripto paraların yükselmesine bağlı iken, 2018 yılı sonuna kadar %80 oranında ticari ödemelerdeki kayıpların %90 oranına yükselebilecek olduğu tahmin ediliyor.

Chainalysis: Bitcoin kullanılmıyor

Chainalysis araştırmasının 2018 yılında Bitcoin kullanımının ticari ödemeler için %80 düştüğünü açıklaması büyük oran olmasından ötürü yatırımcıların haklı olarak neden dolayı yüksek oranda düşüş olduğunu sorması, ne zamana kadar düşüş olacağını sorması çok doğal.

Yapılan araştırmalar %100 kesin olamıyor. Bunun nedeni ise kripto paraların tamamen takip edilemiyor olmasından dolayı kesin veriler elde edilememesine bağlanıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu