Haberler

Chainalysis: BitMEX Yüksek Riskli Kripto Para Borsası

ABD hükümetinin BitMEX'e yönelik suçlamaları sonrasında bir darbede Chainalysis tarafından vuruldu.

Chainalysis tarafından konu hakkında yapılan açıklamada kripto para birimi borsası BitMEX’in “yüksek riskli” kripto para borsaları arasında yer aldığı ve risklerin bilinmesi gerektiği vurgusu yapıldı. CFTC tarafından yapılan açıklamalarda BitMEX’in özellikle ABD yasalarını ihlal ettiği bildirilmiş ve aynı gün milyonlarca dolarlık kripto paranın BitMEX’ten farklı kripto para borsalarına aktarımı sağlanmıştı. Yatırımcı kullanıcılar, hesaplarındaki tüm kripto para varlıklarını Coinbase gibi güvenilir yerlere taşırken, BitMEX’in bu nedenle iflas edebileceği ayrıca ifade edilmişti.

BitMEX Yöneticisi Tutuklanmıştı

BitMEX’in bir yöneticisi ABD’li güvenlik güçlerince tutuklanmış ve CEO Arthur Hayes dahil diğer birçok yetkili hakkında soruşturmanın ise sürdürüldüğü belirtilmişti. Yapılan bu açıklamalar sonrasında KYC kararından sonra zaten tepki çeken BitMEX’ten büyük bir kullanıcı çıkışı olduğu haberleri gündeme gelmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu