Haberler

Chainalysis Raporu: Doğu Avrupa’da Darknet Kullanımı Daha Yaygın

Chainalysis raporu açıklandı.

Chainalysis raporunda yer alan bilgilere göre, Doğu Avrupa’da kripto paraların darknet pazarında çok daha fazla kullanıldığı ve çok sayıda insanın Doğu Avrupa pazarında çok ciddi oranda daha fazla siber suç işlediği ortaya koyuldu.

Darknet pazarı direkt olarak suç oluşturmuyor olmasına rağmen özellikle de suça dayalı içerikler sunuyor olmasından dolayı ve suç amaçlı oluşturulmuş olmasına bağlı olarak yasal görülmüyor. Bu sebeple suçlular, özellikle de darknet pazarında alışveriş yaparken anonim kalmak için Bitcoin kullanıyor.

Doğu Avrupa’da darknet kullanımının yoğun olduğunu gösteren Chainalysis raporunda bazı pazarlarda 1,2 milyar doları aşan kazançlardan söz edilmekte. Kesin olarak bilinmiyor olmakla birlikte Doğu Avrupa’da suç ve suçluların daha fazla olmasının buna sebep olduğu iddia ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu