AltcoinAnaliz

Chainlink’te (LINK) Sert Fiyat Hareketlerinin Sebebi Artan Balinalar Mı? – İşte Önemli Seviyeler

Chainlik (LINK) balinaları sürekli artıyor. Bu artışın fiyata etkisi ne olacak?

Coinmarketcap verilerine göre, piyasa değeri yaklaşık 5.5 milyar olan ve altıncı sırada bulunan Chainlink (LINK)’in balinaları sürekli olarak artıyor. Kripto para analiz firması olan Santiment, bir twitter paylaşımında bu balina artışlarıyla ilgili verileri paylaştı. Elde edilen bu verilere göre, kasım ayının başlarından bu yana ekstra 445 cüzdan daha 1.000’den fazla LINK bulunduruyor.

Santiment, bu veriler ışığında LINK yatırımcılarının giderek büyüdüğüne dikkat çekiyor. Bu durum, LINK fiyatında yaşanan sert hareketlerin manipülatif olarak balinalar tarafından küçük yatırımcılara karşı yapılmış bir oyun olması düşüncesini akıllara getiriyor.

Balinalar Ne Yapıyor?

Yazın sonuna doğru bütün yatırımcıların gözünde yeşillenen ve Binance’de 16 Ağustos günü tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 20.11 dolar seviyesini gören LINK, bir haftadan kısa bir sürede %36’ya yakın düşüş yaşayarak FOMO’ya kapılarak zirveden ürüne giriş yapan yatırımcılarını fena şekilde üzdü.

Santiment, bu düşüşün sebebini 100.000 ila 10 milyon arasında LINK tutan balinalara bağladı ve ayrıca 64 balinanın ağdan ayrıldığını belirtti. Son verilerde artan balina sayıları, LINK fiyatında yeni bir ATH yaşanabileceği düşüncesini ortaya çıkarıyor.

Chainlink (LINK) Genel Görünümü

Oldukça yüksek seviyelerden alım yapıp ardından yaşanan fiyat düşüşlerinde stop olmamayı tercih eden yatırımcılar tarafından sabırsızlıkla yükselmesi beklenen LINK, şimdiye kadar kırdığı dirençleri bir bir destek edinmeye başladı. Anca bu durum ve balina sayılarındaki artış, büyük bir yükselişin kapıda olduğunu gösteriyor olabilir.

Yayın saati itibariyle 4 saatlik grafikteki 13.84 dolarlık destek seviyesini deneyen LINK, 13.90 dolardan fiyatlanıyor. Bu seviyeyi destek edinmesi halinde önemli bir direnç alanı olan 14.44 – 14.60 dolar aralığı fiyatı karşılıyor. Fiyatın aynı zamanda ichimoku bulutunun üst kanadı olan 13.84 dolar seviyesini destek edinmesi önemli görünüyor. Aksi takdirde fiyatın, grafikte görünen yükselen dipler çizgisini (beyaz çizgi) kırarak bulutun alt kanadıyla birleşen 13.24 dolar desteğine gerilediği görülebilir. Hareketli ortalamalar açısından 4 saatlik grafikte fiyatı değerlendirdiğimizde ise fiyatın MA100 ile MA20 arasında olduğu görülüyor.

Chainlink (LINK) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Ayrıca LINK fiyatının 25 Kasım günü günlük grafikte önemli bir direnç alanı olan 15.21 – 15.62 dolar aralığından satış baskısı yiyerek %30’a yakın düşüş yaşadığı görülüyor. Bu düşüşün ardından iyi bir yükseliş yaşayan LINK günlükte kendini 13.69 dolar desteğinin üzerine atmış görünüyor. Hareketli ortalamalar açısından 20 günlük hareketli ortalama olan MA20, 13.70 dolar seviyesinde olduğu ve aynı zamanda fibonacci destek seviyesine denk geldiği görülüyor.

Chainlink (LINK) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

“Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarını bizzat kendiniz alınız.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu