Haberler

CIA or FBI: Bitcoin’in Yaratıcısı Bilgisi Talebiniz Reddedildi!

Tüm dünyada en fazla merak edilen konular arasında ilk 15 sıralamasına girebilecek olan Bitcoin’i kimin yarattığı ile ilgili olarak dünyanın en büyük istihbarat kurumu olan CIA ve FBI bu konuda bilgi sahibi durumdalar. En azından tahminler bu yönde. Hükümetler içerisinde yaşanan en gizli bilgileri dahi salise salise izleyen bu 2 istihbarat kurumunun bilinmesi gerekir ki cep telefonlarımızda bastığımız tuşlara kadar istedikleri an bilgi sahibi olabilecek şekilde dünyayı yönettikleri açıktır.

Türkiye’de olduğu şekilde CIA ve FBI’dan ”bilgi edinme hakkı” benzeri bir yasa kapsamında bilgi talep etmek mümkün, ama ne mümkün? Motherboard’dan Daniel Oberhaus, isimli kişi CIA ve FBI’ın Bitcoin’in kurucusu hakkında bilgi vermesini ve bu kişiyi bilip bilmediklerini sordu. CIA Yönetim ve Bilgi İşlemleri Dairesi Başkanlığı tarafından ise bu bilgi talebine ”talebiniz reddedildi. Ajans bu bilgilerin olup olmadığını en doğrulayabilir, ne reddedebilir” yanıtı verildi.

Bilmedikleri Bir Şey Yok!

Bugün CIA ve FBI’ın ortaklaşa dünyada her konuda bilgi sahibi olduğunu tahmin etmek zor değil. Zira hükümetleri deviren, hükümet başkanlarını dahi öldürmeye gücü yeten bu kurumların gizli konuşmalar, anlaşmalar, terör örgütlerinin yerlerine kadar bilgi sahibi olduğu göz önüne alındığında bu kadar basit bir sorunun cevabının bilinmemesi mümkün değil. Bilinmemesi durumunda sadece birkaç dakika içerisinde bilinebilecek hale getirilebilecek durumda.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu